تنگه تامرادی یکی از بکرترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد

تنگه تامرادی در استان کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد. این استان مکان‌های طبیعی دیدنی بسیار زیادی دارد که این تنگه یکی از آن‌ها است. تنگ تامرادی در ۵۰ کیلومتری غرب شهر یاسوج در مسیر جاده‌ی سپیدار واقع شده و دارای آبشاری زیبا و حوضچه‌های فراوان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ؛
 تنگه تامرادی از طریق شهر یاسوج، با جاده‌ی مناسبی قابل دسترسی است. در خم هر پیچ و فراز این تنگه، تابلوی نقاشی بی‌نظیری از شاهکارهای طبیعت در مقابل دیدگان گردشگران به تماشا گذاشته شده است.

اگر اهل تاریخ باشید و در آن به جستجو بپردازید، احتمالا تا حدودی با جنگ سردار ایرانی، آریو برزن و اسکندر مقدونی و همچنین جنگ بزرگ ایل تامرادی که بین نیروهای شاهنشاهی در زمان پهلوی اول و طوایف ایل بویراحمد به وقوع پیوست آشنایی دارید. جنگ آریوبرزن و همچنین جنگ ایل تامرادی، به  مکانی مشهور به تنگه‌ی تامرادی رخ داده است. فارغ از ارزش تاریخی، مهم‌ترین عاملی که گردشگران را با وجود سختی طی کردن مسیر به سوی این ناحیه می‌کشاند، طبیعت بسیار زیبا و آبشارهای باشکوه آن است که می‌توان ساعت‌ها در مورد آن به صحبت پرداخت.

دیدنی های این سفر از جاده اش شروع می شود که از میان دشت همواری عبور می‌کند و به سوی گردنه‌های کوهستانی ادامه می‌یابد. در دو سوی جاده، گیاهی به نام جاشیر رشد کرده که شبیه به شوید است و تابش نور خورشید بر روی آن، منظره‌ای شگفت‌انگیز ایجاد می‌کند. کمی جلوتر، جاده‌ پر پیچ و خم می شود و شما را از میان جنگل‌های بلوط عبور می‌دهد و جلوه‌ای دیگر از طبیعت را به نمایش در می‌آورد. شاید بخت با شما یار بود و در همین مسیر چشمتان به سنجاب ایرانی افتاد که برای جمع کردن بلوط به سراغ این درختان آمده است.

۴۶

کد خبر 1434861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =