کشاورزان قزوینی نسبت به کشت کلزا اقدام کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشاورزان نسبت به کشت محصول کلزا در مزارع کشاورزی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در جلسه کشت پاییزه کلزا که با حضور معاونان و مدیران شهرستان ها برگزار شد گفت: امسال سطح زیر کشت کلزا ابلاغی استان از سوی وزارت جهاد کشاورزی ۹هزار هکتار  است که برای جهش تولید در این محصول با هماهنگی انجام شده  ۱۲هزار هکتار برش شهرستانی به شهرستان های استان ابلاغ شده است.
خمسه اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده  برای کشت محصول کلزا  تاکنون ۴۵ تن بذر کلزا در استان تهیه و بین شهرستان ها توزیع شده است.
او تصریح کرد : همچنین تاکنون بیش از ۹۰۰تن کود فسفاته و ۱۲۰۰ تن کود پتاس برای کشت پاییزه غلات در استان تامین شده است که با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها بایستی توسط عاملین  تهیه و توزیع شود.
خمسه یاد آور شد: در طرح کشت کلزا هماهنگی لازم برای تامین آب مورد نیاز کشت پاییزه این محصول استراتژیک انجام شده است و کشاورزان برای دریافت آب و کشت آن اقدام کنند.
به گفته این مقام مسئول؛ از ابتدای فصل کشت تاکنون بیش از ۵هزار هکتار سطح  قراداد با کشاورزان برای کشت کلزا انجام که از این میزان  ۱۲۰۰هکتار کشت شده  است.
او یاد آور شد : کشت کلزا از ۱۵شهریور ماه آغاز و تا ۲۰مهرماه ادامه دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تاکید کرد : مدیران و کارشناسان کشاورزی با شیوه های مختلف به ویژه ارتباط مستقیم با بهره برداران باید کشاورزان را به کشت محصولات استراتژیک به ویژه کلزا ترغیب کنند .

46

کد خبر 1434894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =