۲۰۰ برنامه توسط سپاه ناحیه عشایر فارس در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه عشایر استان فارس گفت: در هفته دفاع مقدس بالغ بر ۲۰۰ برنامه در پایگاه‌های مقاومت بسیج سپاه عشایر در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : سرهنگ عیسی افسری  در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرایی شدن ۲۰۰ برنامه توسط این ناحیه در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: عشایر سابقه ایثارگری و استعمارستیزی در طول تاریخ داشته و با شروع جنگ تحمیلی  نیز همانند سایر هموطنان  از میهن و کیان خود دفاع کردند و شاهد این ادعا نیز تقدیم ۲ هزار شهید، ۶۱۳ جانباز، و ۱۴۷ آزاده توسط جامعه عشایری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  است.

وی در زمینه برنامه‌هایی که قرار است توسط این ناحیه در هفته دفاع مقدس اجرایی شود نیز بیان کرد: محور برنامه‌های هفته دفاع مقدس  کمک‌های مومنانه، نذر خون، دیدار با خانواده‌های شهدای عشایر و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است.

افسری در ادامه به سایر برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:  فعالیت‌های ترویجی در راستای بهینه شدن فضای کسب و کار  عشایر، کارگاه‌های آموزشی،  برپایی کارگاه سبک زندگی اسلامی، برپایی اردوهای جهادی، ضدعفونی معابر و رفع معضلات اجتماعی از جمله برنامه‌هایی است که در طول هفته دفاع مقدس توسط این ناحیه اجرایی خواهند شد.

فرمانده سپاه عشایر استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به  شیوع  کرونا و فعالیت خیران در این حوزه، عنوان کرد: با توجه به مشکلاتی که شیوع کرونا در جامعه ایجاد کرد با کمک خیران تاکنون بیش از ۹ هزار بسته معیشتی، بهداشتی و آموزشی به ارزش تقریبی دو میلیارد تومان در میان ۱۶ هزار خانواده عشایر استان توزیع شده است لازم به یاداوری است که عشایر استان فارس در اعیاد قربان و غدیر ۴۰۰ راس گوسفند به خانواده‌های آسیب‌دیده و مستضعف اجتماعی اهدا کرده‌اند.

48

کد خبر 1434918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =