امام جمعه همدان: توجه به فرهنگ دفاع مقدس بر همه ما لازم است

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: ولایت مداری، توکل به خدا و ارتباط عمیق جوانان با امام (ره) عامل پیروزی در دفاع مقدس بود.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی با بیان اینکه ما نسل جامانده از عظمت دفاع مقدس هستیم، افزود: آن چه که ما امروز از آن حرف می‌زنیم را پیشکسوتان جهاد و شهادت به چشم خود دیده و شنیده اند.

وی که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و در جمع ایثارگران همدان سخن می گفت خاطرنشان کرد: رزمندگان این مرز و بوم در برابر کشوری مقاومت کردند که از حمایت جهانی برخوردار بود.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: در آن روزها که شرق و غرب صدام را برای حمله به ایران تشویق کردند هیچ کس باور نمی‌کرد انسان‌های شریف، آزاده، شجاع و متدین کشور در مقابل این حجم از هجمه دشمن ایستادگی کنند.

وی حضور جوانان در جبهه مقاومت و شهادت بسیاری از آنها در این مسیر را بیانگر ادامه راه دفاع مقدس دانست و گفت: آرمان‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس چون مبتنی بر مقاومت است زنده می‌ماند.

امام جمعه همدان گفت: انقلاب اسلامی ایران از زمان شکل‌گیری تا به امروز هیچ تعهدی به دو قطب غرب و شرق نداشته و نه‌ تنها شعار «نه شرقی نه غربی» را سر داد که در عمل نیز آن را محقق کرده است.

شعبانی دستیابی به نظم عادلانه بین‌المللی و نفی استکبار را هدف انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: دشمن همان زمان متوجه شد اگر انقلاب ایران با همان قدرت پیش رود هیچ نظام استکباری در دنیا باقی نمی‌ماند به همین دلیل جنگ هشت‌ ساله را بر ملت ما تحمیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان یادی از شهید حمید هاشمی و سخن او در جمع رزمندگان مبنی بر اینکه «ما برای شهادت نیامده‌ایم بلکه برای رضای خدا آمده‌ایم» کرد و گفت: امام خمینی (ره) با نفس قدسی خود چه با جوانان کرده بود که این‌گونه عارفانه حرف می‌زدند.

وی افزود: آیت‌الله آقای نجفی همدانی از شاگردان عارف واصل آیت‌الله سید علی قاضی می‌فرمودند همان نورانیتی که در چهره استاد خود می‌دیدم را در چهره رزمندگان کشور می‌بینم.

آیت الله شعبانی خطاب به مسوولان با بیان اینکه شهدا  و جانبازان نظاره‌گر اعمال شما هستند و باید در قیامت پاسخگو باشید، تاکید کرد: همه ما باید با رویکرد انقلابی خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

48

کد خبر 1434958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =