استاندار خراسان شمالی: وضعیت کرونا در «مدارس» رصد می‌شود

استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به مشابه بودن وضعیت همه استان ها در شیوع کرونا٬ محدودیت‌های جدید را با مطالعات صنفی٬ قشری و جفرافیایی اعمال می‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از بجنوردمحد علی شجاعی  اظهار داشت: ماندگاری کرونا٬ ضرر زیادی به اقتصاد جهان زده و هم‌اکنون در موج سوم کرونا هستیم. در حال حاضر همه استان‌ها وضعیتی مشابه دارند.

وی افزود: ما از استان‌های همجوار بسیار تاثیر پذیر هستیم و بزرگ‌ترین شاخص برای کمک به استان٬ اجرای پروتکل‌های بهداشتی در همه صنوف و اقشار است.برای پایین آوردن آمار کرونا باید زندگی را همرا با رعایت نکات بهداشتی ادامه دهیم.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه باید محدودیت‌های جدید را به صورت تحلیلی و با مطالعه انجام دهیم٬ گفت: در استان بنا را بر این گذاشته‌ایم که با آمایش و تحلیل نقاط آسیب را در سه بعد قشری٬ صنفی و جغرافیایی مشخص کرده و بر اساس آن برنامه ریزی خواهیم کرد. محدودیت‌های جدید بر اساس تحلیل داده‌ها انجام می‌شود.

شجاعی ادامه داد: با توجه به آمارهای وزارت بهداشت٬ آمار فوتی‌های کرونا در استان رو به پایین است. در شیوع جدید٬ هر چند تعداد مبتلایان بالاست٬ ولی در خراسان شمالی تعداد بستری‌ها ثابت است. وضعیت برخی از شهرها نارنجی است و دو یا سه شهرستان وضعیت قرمز دارند.

وی گفت: نگران وضعیت آموزش و پرورش هستیم و فرزندان و دانش آموزان باید مراقبت بیشتری شوند چرا که شیوع کرونا اگر در مدارس اتفاق بیفتد٬ خطرناک است. بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز رصد خواهد شد و با برنامه مطالعاتی اقدامات جدید انجام می‌شود.

48

کد خبر 1434971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =