اجرای تئاتر خیابانی «پروانه‌های منتظر» به مناسبت هفته دفاع مقدس در همدان

نمایش خیابانی «پروانه‌های منتظر» نوشته فرزاد لباسی و کارگردانی پگاه معصومی، با موضوع شهدای مفقود الاثر در ایام هفته دفاع مقدس در همدان به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان نمایش «پروانه های منتظر» را نگاهی متفاوت به جنگ تحمیلی دانست و گفت: این نمایش خیابانی ماجرای دختر نوجوانی به نام «پروانه» است که از بدو تولد، پدرش را به علت اعزام به جبهه های حق علیه باطل هرگز ندیده و سال ها است که منتظر برگشت اوست.

محمدرضا باباخانیان رعایت پروتکل های بهداشتی و آشنا کردن عامه مردم با نمایش های ارزشی را علت خیابانی بودن نمایش «پروانه های منتظر» عنوان کرد و افزود: این نمایش در ۳۱ شهریورماه و ۳ مهرماه امسال ساعت ۱۷ در باغ موزه دفاع مقدس و پارک مردم (روبروی درب دانشگاه بوعلی سینا) اجرا می شود.

وی تعداد بازیگران این نمایش خیابانی را ۱۳ نفر برشمرد و گفت: محمدرضا باباخانیان، مصطفی کرمی راسخ، سیدعلی موسوی، ملیکا محمدی، نیکتا میرزائیان، مینا انتظام، امید خدابنده لو، پدرام معصومی، مهدیس احمدی، ترگل معصومی، فائزه زارعی، مهدی فتحیان و مژده یعقوبی نقش آفرینان این نمایش خیابانی هستند.

باباخانیان به لایه های عمیق فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: لایه های عمیق و ناگفته هشت سال جنگ تحمیلی باید با زبان های مختلف هنری و متناسب با زبان و اندیشه نسل امروز و به شکل ظریف و هوشمندانه تدوین و ارائه شود تا با اثربخشی بالا، تاریخ ارزشمند دفاع مقدس را انتقال دهد.

لازم به ذکر است، نمایش خیابانی «پروانه های منتظر» که از تولیدات واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان همدان است، در بخش ارزیابی متون خیابانی هفدهمین «جشنواره تئاتر مقاومت» پذیرفته شده و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان به اجرا درخواهد آمد.

46

کد خبر 1435116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =