آبیاری ۴۰ درصد فضای سبز ارومیه به صورت شیوه‌های نوین آبیاری

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: ۴۰ درصد از فضای سبز ارومیه به صورت شیوه های نوین آبیاری می شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علی شایگان افزود: با توجه به کاهش بارش ها و جلوگیری از هدر رفت منابع آب و رسالت شهرداری‌ها برای استفاده بهینه از این منابع در حال حاضر ۴۰ درصد از فضای سبز ارومیه به شیوه‌های نوین آبیاری می شود.

شایگان اظهار کرد: در سال جاری ۴۲هزار و ۶۵۰ متر مربع از فضاهای سبز ارومیه به شیوه‌های نوین آبیاری مجهز شده اند.
وی با اشاره به اینکه مساحت کل فضای سبز ارومیه  حدود ۹۱۱ هکتار است، تصریح کرد: سرانه فضای سبز به نسبت جمعیت ارومیه ۱۱.۸۶ مترمربع است که با توجه به جمعیت شهری نیاز است این میزان سرانه افزایش یابد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه یادآور شد: در حال حاضر ۱۲۹ پارک در ارومیه وجود دارد و با توجه به پیشرفت های سریع که در سال های گذشته برای افزایش تعداد بوستان ها در ارومیه رخ داده طبق برنامه ریزی در آینده تعداد بوستان های ارومیه  افزایش می یابد.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته یک میلیون نهال  توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز  تولید و علاوه بر کاشت در سطح شهر به شهرهای همجوار و حوزه آبریز دریاچه ارومیه نیز صادر شد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه ادامه داد: در مرحله نخست کشت گل های فصلی بیش از چهار میلیون بوته انواع گل های فصلی شامل اطلسی، بنفشه، جعفری و ابری در بوستان ها و فضاهای سبز ارومیه کاشته شد.

46

کد خبر 1435214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =