عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به دلیل عمل به قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی گفت: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به خاطر عمل به قرآن است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی که در دبیرستان پسرانه شاهد قائم(عج) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پیش از انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها خودشان را صاحب کشور ما می‌دانستند و در تهران به همراه صهیونیست‌ها جولان می‌دادند.
عابدینی ادامه داد: در آن دوران در شرایطی بودیم که در تمام بخش‌ها وابسته‌ به اجانب بودیم و اندیشمندان و دانشگاهیان کشور فرصت تولید نداشتند.
امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب اسلامی خلاقیت و نوآوری مورد توجه قرار می‌گرفت و ارزش محسوب نمی‌شد و حتی کسانی که در این عرصه گام بر می‌داشتند تنبیه می‌شدند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: در آغاز دفاع مقدس توان تولید هیچ نوع سلاح و ابزار دفاعی را نداشتیم چرا که پشتوانه‌های خلاقیت، نوآوری و تولید ایجاد نشده بود اما در ادامه به برکت انقلاب اسلامی این فرصت ایجاد شد و امروز در سطح بسیار بالایی از توان تولید در عرصه نظامی قرار داریم.
او اظهار کرد: طبق آیات الهی هر کسی به دشمنان تکیه کند از میان خواهد رفت و صدام یکی از آنهاست که توسط آمریکایی‌ها که از او حمایت می‌کردند و تجهیزات نظامی در اختیارش می‌گذاشتند، از بین رفت و تفسیر آیه قرآن را در این ماجرا به خوبی مشاهده می‌کنیم.
عابدینی تصریح کرد: زمانی آمریکایی‌ها به راحتی وارد عراق شدند و صدام را از میان بردند و در منطقه جولان می‌دادند اما امروز به برکت مقاومت منطقه آنها مجبورند عراق، سوریه و افغانستان را ترک کنند و این مهم از برکات انقلاب است.
امام جمعه قزوین بیان کرد: این عزت و اقتداری که امروز به آن دست یافته‌ایم بخاطر عمل به قرآن است چرا که خدا فرمود اگر به یاری دین خدا بیایید، خداوند نیز شما را یاری خواهد کرد و در انقلاب این مهم تحقق یافت و به عزت دست یافتیم.

او افزود: خداوند در قرآن فرموده خودتان را در مقابل دشمنان قوی، نیرومند و مسلح کنید و جمهوری اسلامی به این آیه شریفه عمل کرد و خداروشکر به درجات بالایی از قدرت و توان نظامی دست یافته‌ایم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: قرآن فرموده همه عزت ها نزد خداوند است، همانطور که همه قوت ها نزد خداست و اگر می خواهیم به قوت، عزت و کرامت دست یابیم ‌باید خدایی شویم و هر چه خدایی‌تر شویم به قوت، عزت و کرامت بیشتری دست می‌یابیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین به سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز هفته گرامیداشت دفاع مقدس اظهار کرد: بیانات نورانی رهبر فرزانه انقلاب سر فصل درس‌های صداقت، کرامت، عزت، اقتدار، استقلال و آزادی است و همه باید تلاش کنیم فرمایشات نورانی و مؤثر ایشان را چراغ راه خود قرار دهیم.

48

کد خبر 1435278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =