۰ نفر
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
آتاویتا؛ طعمی از گذشته

آتاویتا طعمی از گذشته؛ این شعار ما در گلخانه‌های مدرن و بزرگ محصولات کشاورزی گلخانه‌ای آتاویتاست. این شعار نشان‌دهنده اهتمامی است که در گلخانه‌های آتاویتا برای تولید بهترین کیفیت محصولات وجود دارد.

 بین مردم باور رایجی وجود دارد که محصولات کشاورزی محلی که در در باغچه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها پرورش داده می‌شد، عطر و بو و مزه بیشتر و بهتری داشت و محصولات تولید انبوه و گلخانه‌ای امروزی آن طعم و بو را ندارند. طعم و بویی قدیمی که این روزها فراموش شده و فقط یاد و خاطره نوستالژیکی از آن باقی مانده است.

واقعیت این است که در برخی محصولات گلخانه‌ای، بذرها، نوع بارآوری گیاه و استفاده از سموم و کودها، طوری بود که عطر و طعم قدیمی را از میوه‌ها و صیفی‌جات گرفته بود.

گلخانه‌های شیشه‌ای آتاویتا با کشت هیدروپونیک

در گلخانه‌های آتاویتا همه فواید کشت گلخانه‌ای طبق مدرن‌ترین روش‌های اروپایی اجرا می‌شود در حالی که محصول نهایی باکیفیت‌ترین و سالم‌ترین محصول کشاورزی با عطر و طعمی واقعی است.

این کیفیت اتفاقی نیست. انتخاب بذر، استفاده از کمترین حد سموم و کودها، رساندن مواد مغذی به گیاه به صورت کنترل‌شده و دقیق، سیستم کشت بدون خاک یا هیدروپونیک، عاری بودن محیط کشت از هر گونه آلودگی و آفات، سیستم چرخش و تصفیه آب، سیستم مکانیزه و بسته‌بندی مدرن، شرایطی را فراهم کرده که به این کیفیت فوق‌العاده برسیم.

انواع گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای رنگی آتاویتا در این گلخانه‌ها با عطر و طعمی که یادآور گذشته است، تولید می‌شود.

روش کشت در دو گلخانه عظیم ارس تارلا امین و ارس تارلا امیر در منطقه آزاد تجاری‌صنعتی ارس همانطور که ذکر شد، کشت هیدروپونیک یا آبکشت است. این نوع کشت بدون استفاده از خاک صورت می‌گیرد و محلول‌های مغذی در آب به صورت چرخشی گیاه را تغذیه می‌کنند.

روش کشت هیدروپونیک یا آبکشت، روش تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کمترین نیاز به آب است.

 مهم‌ترین اثر کشت هیدروپونیک حذف آفت‌کش‌ها و سموم است. در این روش، بیماری‌های ارگانیک و انگلی گیاهان کاهش و ارزش غذایی محصولات نسبت به سایر روش‌های کشت افزایش می‌یابد.

راندمان و افزایش عملکرد در واحد سطح در گلخانه‌های آتاویتا نسبت به سایر روش‌های کشت گلخانه‌ای بالاست. در این گلخانه‌ها با مصرف کمتر منابع، محصولات بیشتری داریم و تغییرات اقلیمی و بحران آب کمترین اثر را روی محصول ما می‌گذارد.  

این یکی از فواید زیست‌محیطی این نوع کشت گلخانه‌ای است. علاوه بر اینکه مصرف بی‌رویه کود و سموم در روش‌های دیگر کشاورزی آب‌های زیرزمینی را آلوده می‌کند اما گلخانه هیدروپونیک، صنعتی سبز و دوستدار محیط زیست به شمار می‌رود.

این روش عاملی در کاهش مصرف و حفظ منابع ارزشمند آب است و نیز همانند فعالیت‌های کشاورزی در فضای باز، مواد شیمیایی مضر را به بستر آب‌های زیرزمینی منتقل نمی‌کند.

ما در آتاویتا با استفاده بهینه از نهاده‌های کشاورزی مثل آب، بذر، کود، سموم و... و استفاده از روش هیدروپونیک:

 محصول سالم تولید می‌کنیم؛

 اشتغال و ارزآوری برای کشور ایجاد می‌کنیم؛

از محیط زیست و منابع ارزشمند آب و خاک محافظت می‌کنیم؛

محصول خوش‌طعم و خوش‌عطر به بازار عرضه می‌کنیم؛

از کمترین میزان کود و سموم شیمیایی استفاده می‌کنیم؛

محصول بیشتر در کمترین واحد سطح تولید می‌کنیم؛

فناوری و صنایع مدرن گلخانه‌ای را بومی می‌کنیم؛

محصولات کشاورزی تازه صادر می‌کنیم.

خرید عمده گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای و دیگر محصولات گلخانه‌ای آتاویتا از سوی کشور روسیه است که سختگیرانه‌ترین استانداردها را برای واردات مواد خوراکی دارد. همین نکته موید کیفیت و استاندارد بالای محصولات آتاویتاست.

۲۱۲۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1435541