محمد بنا: رابطه من با سوریان مثل پدر با پسرش است

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: منتظر روز ۱۴ مهرماه و اعلام اتحادیه جهانی کشتی در مورد برگزاری رقابت‌های جهانی یا عدم برگزاری آن هستیم،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد بنا با بیان این مطلب افزود: صد در صد کشتی باید از یک جایی شروع می شد، از علیرضا دبیر، حمید سوریان به خاطر تلاش‌هایشان برای راه اندازی لیگ برتر کشتی قدردانی می کنم، چراکه با این کار دوباره رونق به کشتی باز می گردد و کشتی گیران از این موضوع خوشحال هستند و این یک کار بسیار مثبت بود.

وی ادامه داد: کشتی از همه چیز مهمتر است و نباید بگذاریم که جایگاه و اهمیت آن در بین مردم پایین بیاید و یکی از راه های این کار برگزاری مسابقات و شروع دوباره تمرینات است.

بنا تصریح کرد: البته لیگ کشتی به لحاظ مالی نیز به کشتی گیران و مربیان کمک می کند و یکی از مزایای برگزاری این رقابت ها همین موضوع محسوب می شود برای اینکه اکثر کشتی گیران منبع درآمدی جز مسابقات لیگ ندارند.

وی افزود: اما در این میان از باشگاه ها هم می خواهم همانطور که کشتی گیران با جان و دل برای تیم ها به میدان می روند آن ها هم به تعهدات خود به آن ها عمل کنند، تا حداقل کشتی گیرانی که در این شرایط سخت، از لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند، بتوانند راحت تر به تمرینات خود ادامه دهند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان این مطلب که کادر فنی تیم ملی مبارزات کشتی گیران در رقابت های لیگ را زیر نظر می گیرد گفت: همانطور که آقای سوریان نیز قبلا گفتند، ما عملکرد کشتی گیران در مسابقات لیگ را بررسی خواهیم کرد و حتما کشتی هایی برگزار خواهد شد تا نفرات مطرح با یکدیگر برخورد کنند و کادر فنی نیز از نزدیک در جریان شرایط آمادگی کشتی گیران قرار گیرد.

وی در مورد برنامه های تیم ملی کشتی فرنگی گفت: منتظر روز ۱۴ مهرماه و اعلام اتحادیه جهانی در مورد برگزاری رقابت های جهانی یا عدم برگزاری آن هستیم، اگر مسابقات جهانی بزرگسالان در آذرماه برگزار شود، لیگ می تواند معیاری برای کادر فنی برای سنجش کشتی گیران از نظر میزان آمادگی آن ها باشد، البته برد و باخت ها در لیگ با توجه به ارفاق وزن و تک کشتی بودن ملاک مناسبی برای آگاهی از میزان توانایی فنی و جسمانی کشتی گیران نیست، چراکه مسابقات جهانی در چند دور و سر وزن قانونی برگزار می شود، علاوه بر آن ما باید از سلامت ورزشکاران نیز صد درصد مطمئن باشیم.

بنا ادامه داد: در انتخاب از کادر فنی نظر می خواهم  ولی حرف اول و آخر را خودم خواهم زد، اما در این ۱۵، ۱۶ سال نگاه کنید که آیا محمد بنا با یک کشتی، کسی را انتخاب کرده یا نه، اما حالا که بحث چرخه می شو.، باید بگویم که من یک کشتی گیر را از روزی که در اردو وارد می شود زیر نظر می گیرم در چندین مسابقه میدان می دهم و عملکرد آن را در اردوها و مسابقات می سنجم و در واقع در یک دوره و یک چرخه بلند مدت یک کشتی گیر را امتحان و آزمایش می کنم تا آن را برای تیم ملی انتخاب کنم.

وی گفت: اگر مسابقات جهانی برگزار نشود نیز، برگزاری لیگ باز هم کار خوبی است که چرخ کشتی را به گردش درآورده و بعد از چند ماه کشتی گیران به روی تشک بازگشته اند و در واقع کشتی زنده می شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد اینکه تصمیمات فنی کشتی فرنگی با نظر حمید سوریان گرفته می شود گفت: حرف حمید سوریان، حرف من است، من احترام زیادی برای حرف وی قائلم و وی بزرگ کشتی است با اینکه من یک موقع سمت استادی وی را داشتم اما در این مواقع ما با یکدیگر تبادل نظر می کنیم و نظر ایشان را قبول دارم و به ایشان افتخار می کنم.

وی ادامه داد: ما به عشق حمید سوریان زندگی می کنیم و رابطه من با حمید سوریان مانند رابطه یک پدر با فرزندش است. حمید هم افتخارات بسیاری را در کشتی فرنگی کسب کرده و هم بسیار در کار فنی کاربلد است و نگاه او تخصصی است.

بنا در پایان خاطرنشان کرد: ما باید به دنبال این باشیم که اهمیت کشتی را دوباره در میان جامعه و اصحاب رسانه زیاد کنیم، در موارد فنی اگر هم عقیدگی باشه، یا نباشد مشکلی نیست همه باید حرف بزنند و نظرات خود را بیان کنند، آقای سوریان، آقای کاوه، آقای محمدی باید صحبت کنند تا تنور کشتی داغ شود و در نهایت هم پس از بیان تمامی نقطه نظرات، آقای دبیر بعنوان رئیس فدارسیون کشتی حرف آخر را می زند.

256 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1435570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =