افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران ماندگار شد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : «عزیزاله شهبازی» در مراسم افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز که همزمان با ۸ استان کشور با حضور دکتر «محمد باقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: دوران دفاع مقدس یادآور و احیا کننده واژه های ناب شهادت، شهامت، شجاعت، ایثارگری، مردانگی و سلسله مراتب فرماندهی و ولایت پذیری است.

وی ادامه داد: در چهل سالگی دوران مقاومت ملت ایران هستیم و خرسندیم که در استان به خواست مردم البرز باغ موزه دفاع مقدس جهت تداعی فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده راه‌اندازی شد.

شهبازی گفت: البرز در مسیر ارتباطی ۱۴ استان کشور است و این باغ موزه جانمایی بسیار خوبی دارد و مردم ایران اسلامی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: فاز اول این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در این فاز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده که مرکز اسناد و داده‌های دوران دفاع مقدس است. 

استاندار البرز اضافه کرد: در دانشگاه‌های مهم جهان برای انعکاس و اطلاع‌رسانی از اهداف و دستاوردهای  وقایع مهم، هزینه‌های بزرگی صرف می‌کنند و در ایران اسلامی مهمترین رویداد اخیر، جنگ تحمیلی بود.

وی گفت: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران  ماندگار شد. 

شهبازی افزود: امید است با اتحاد و اسنجام مجموعه البرز بتوانیم اسباب گره زدن فرهنگ آن دوران با نسل جدید باشیم.

وی گفت: دوران دفاع مقدس، مهمترین حادثه قرن در ایران اسلامی بود و بر این باور هستیم با بسیج امکانات نسبت به بهره‌برداری از فازهای ۲ و ۳ و ۴ اقدام کنیم.

در این مراسم آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان، سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)، سردار اسلامی رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس البرز و جمعی از مسئولان و فرماندهان استان حضور داشتند.

48

کد خبر 1435634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =