تحقق ۹۹درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از تحقق ۹۹ درصدی برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی بر اساس برنامه تکلیفی وزارت نفت خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، «یحیی رشیدی» در نشست بررسی عملکرد تولید گاز در پنج‌ماهه نخست سال جاری و پیش‌بینی تولید از چاه‌های میدان مشترک پارس جنوبی در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ و نیمه اول سال ۱۴۰۰، از تحقق ۹۹ درصدی برنامه تکلیفی وزارت نفت در برداشت گاز از سکوهای دریایی پارس جنوبی به رغم مشکلات و محدودیت‌های موجود خبر داد.

در این جلسه که به دلیل رعایت دستورعمل‌های بهداشتی در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی، به صورت ویدئوکنفرانس بین دفاتر تهران و عسلویه شرکت نفت و گاز پارس و با حضور نمایندگانی از مدیریت‌های برنامه‌ریزی تلفیقی و نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به سهم ۷۰ درصدی این شرکت در برداشت و تأمین گاز مورد نیاز کشور در بخش‌های مختلف خانگی، صنایع، نیروگاه‌ها و... عمده مشکلات و محدودیت‌های عملیاتی طی ۶ ماهه گذشته را مربوط به بخش پایین‌دستی و پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی در دریافت گاز عنوان کرد و بر لزوم برنامه‌ریزی در سطح کلان شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز برای هماهنگی بیشتر با مجریان و مدیران پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی تأکید کرد.

بر اساس اعلام معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس، بهره وری کاری عملیات تولید در ۵ ماهه نخست سال جاری ۹۵ درصد بوده و به طور میانگین روزانه ۵۷۰ میلیون مترمکعب گاز از میدان مشترک پارس جنوبی برداشت شده است.

در این جلسه پس از ارائه میزان تولید برنامه‌ریزی شده گاز در پنج‌ماهه نخست سال جاری و بیان چالش‌های عملیاتی موجود جهت تداوم تولید، گزارشی از پیش‌بینی تولید و بهره‌وری چاه‌های هر یک از سکوهای گازی میدان پارس جنوبی در ۱۲ ماه آینده توسط کارشناسان مدیریت مهندسی نفت و گاز ارائه شد و در ادامه راهکارهای پیشنهادی برای تداوم تولید صیانتی از مخزن مشترک پارس جنوبی و آخرین وضعیت طرح‌های توسعه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1435659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =