کشت جو در مزارع کشاورزی قزوین آغاز شد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: همزمان با آغاز کشت محصولات پاییزه در سال زراعی جاری؛ کشت جو در مزارع کشاورزی این استان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ تورج بنیادی، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین  افزود: برنامه ابلاغی وزارت متبوع برای کشت جو در استان ۳۷هزار هکتار است که از این میزان ۲۹هزار هکتار جو آبی و ۸هزار هکتار جو دیم است.
بنیادی اظهار کرد: بر اساس برنامه ابلاغی؛ بیشترین سطح زیر کشت جو آبی در شهرستان بوئین زهرا با سطح زیر کشت ۱۵هزار و ۸۰۰هکتار و بیشترین سطح زیر کشت جو دیم در شهرستان قزوین  با ۳هزار و ۷۲۰هکتار است.
بنیادی تصریح کرد: در سال زراعی گذشته ۳۵هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت جو رفت که از این میزان ۲۷هزار و ۴۴۶هکتار جو آبی و ۷۵۵۶هکتار جو دیم در مزارع کشاورزی استان کشت شده بود.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به برنامه کشت جو در مزارع کشاورزی استان در سال زراعی جاری اشاره کرد و گفت : امسال برنامه کشت جو آبی و دیم نسبت به برنامه سال گذشته حدود ۱۵درصد رشد را نشان می دهد.
بنیادی پیش بینی کرد : در سال زراعی جدید بیش از ۱۴۰هزار تن جو از این مزارع  برداشت شود.
او افزود: این میزان تولید نسبت به سال قبل ۱۶درصد رشد را نشان می دهد که در سال جهش تولید؛ بسیار قابل توجه است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ارقام کشت شده جو در مزارع کشاورزی استان را؛ بهمن، مهتاب، جلگه و به رخ برای کشت جو آبی و آبی در و سهند برای کشت جو دیم ذکر کرد.

۴۶

کد خبر 1435666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =