این دختر می‌تواند مدال بگیرد

روز گذشته از ریحانه آرانی یکی از استعدادهای دوومیدانی ایران در کمیته المپیک تجلیل شد.

مهری رنجبر: کاوه موسوی پرتابگر سابق چکش و مربی این روزهای  ریحانه آرانی ، خوشحال است شاگردش  رکورد زده است. اما آن را کافی نمی داند. او خوشحال است که رکوردشکنی دختران دوومیدانی به چشم آمد و کمیته ملی المپیک از آنها تقدیر کرد. موسوی می گوید:« حمایت از بانوان اتفاق خوبی بود که دیروز در کمیته ملی المپیک رقم خورد. شک نکنید با این کار دختران دوومیدانی کار امیدوارتر می شوند و با انگیزه تر کار می کنند.هرچقدر به آنها بیشتر اهمیت بدهیم ، مادران بهتری می شوند و مملکت بهتر می شود.»

ریحانه آزانی پرتاگیر چکش بانوان دومین شاگرد موسوی بعداز ابراهیمی است که 8 ماهی است با او کار می کند:« من بعداز رفتن مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوباره به دوومیدانی برگشتم. به نظرم کار با دخترالن بهتر است چرا که حس رقابت بین انها زیاد است و همین باعث می شود تا بیشتر تلاش کنند و از رقیب عقب نمانند . آنها تا رکوردشان را از رقیب پس نگیرند آرام نمی گیرند و این پوئن مثبتی است که دختران دوومیدانی کار را جلو می می برد. اولین شاگرد من ابراهیمی بود که اولین پرتابگر چکش هم بود و قهرمانی غرب آسیا را داشت اما پرتاب را کنار گذاشت. ریحانه آرانی مربی اش بختیاری بود و بعد پیش من آمد. وقتی زهرا رستمی رکورد او را در جایزه بزرگ زد او بیشتر و منظم تر تمرین کرد.آرانی در این 20 روز حرص خورد و جدی تر کار کرد و نتیجه اش را مرحله دوم لیگ گرفت.»

به نظراو رکورد ریحانه می تواند تا سال آینده به 60 متر برسد اما شرط دارد:« ریحانه می تواند سال آینده 60 متر پرتاب کند  به شرط اینکه حسابی تمرین کند. البته رکورد 60 متر در آسیا مدال نمی گیرد  و او به شرطی در قهرمانی آسیا مدال می یگرد که 63،4 متر پرتاب کند و آن موقع هم بیشتر می توان گفت نفر دوم، سوم و چهارم می شود. چرا که کارش خیلی سخت  و خیلی باید کار کند.» دختر پرتابگر چکش به گفته مربی اش  برای رکوردشکنی سختی  8 ماه تمرین در ارومیه را به جان خریده . روزهای خیلی سختی را تحمل کرده و حتی دو بار مسئولان شهر ارومیه او را بیرون کرده اند:« ریحانه برای تمرین با من از ورامین به ارومیه می آمد. البته سه ماه بابت کرونا به ورامین برگشت و هیچ تمرینی هم نکرد. او روزهای سختی داشت. چرا که اجازه نمی دانند دختران مربی مرد داشته باشند  و از طرفی مربی پرتاب چکش زن هم نداریم. او را دوباره از ارومیه بیرون کردند. حتی یک بار آمدند و گفتند همین الان باید برود و ریحانه با چشمان گریان از سر تمرین به تهران برگشت. من از نائب رئیس فدراسیون و  خانم فرهادی زاد معاونت بانوان وزارت ورزش تشکر می کنم که با رایزنی از امام جمعه ارومیه اجازه گرفت تا او بتواند با من تمرین کند.»

کاوه موسوی البته گرانی دلار را مشکل دیگر شاگردش می داند:«دوومیدانی همیشه مشکل دارد. شاید مهمترین مشکل دوری لحظه به لحظه ما از دلار است،آن هم به دلیل گرانی اش. آرانی برای مدال آسیا باید در تورنمنت های بین المللی تجربه اندوزی کند. اما با گرانی دلار امکانپذیر نیست. او باید پرتابگران حد بالا را ببیند که لازمه اش هزینه دلاری است. حالا که رکورد شکنی می شود باید حمایت شود.» او آرزو می کند رکورد شاگردش در مرحله سوم لیگ زده شود:« من آرزو می کنم  و خوشحال می شوم ،زهرا رستمی رکورد آرانی را بزنند تا او جدی تر تلاش کند. چرا که با 56،7 متر خبری از مدال آسیا نیست.»

251 251

کد خبر 1435673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =