آزادی  ۲۱۱ زندانی غیرعمد یزدی در امسال

رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی ۲۱۱ زندانی جرائم غیر عمد در شش ماهه ابتدای سال جاری خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛  غلامعلی دهشیری با اعلام این خبر گفت‌: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری با همت خیرین و نیکوکاران و کوشش کارکنان ستاد دیه استان یزد تعداد ۲۱۱ نفر از زندانیان‌ محکوم مالی جرائم غیر عمد که در زندانهای استان بودند، آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.
این مقام مسئول در ادامه گفت : برای آزادی این ۲۱۱ نفر محکوم مالی مبلغی بر بالغ بر ۹۹۵ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان حدود ۴۴ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت گردید.
غلامعلی دهشیری افزود : به همت اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف و مددکاران زندانها مبلغی بالغ بر  ۹۵۱ میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۴۴ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۲۱۱ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید.
هم اکنون تعدادی زندانی به دلایل جرائم غیر عمد مالی در زندان استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر ۱۱۶ میلیارد تومان نیاز است .
رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: هم اکنون بیشترین طیف مددجویان ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه قرار دارند.
رئیس کل دادگستری در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خیرین ، نیکوکاران و هیئت های مذهبی که در ایام محرم در اجرای طرح " هر هیئت آزادی یک زندانی " مشارکت بسیار خوبی داشته اند گفت : با همت مردم دارالعباده از آغاز محرم تاکنون مبلغی بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ستاد دیه استان اهدا گردیده و این طرح تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت .

48

کد خبر 1435677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =