شناسایی ۷۷۱ تبعه غیرمجاز در واحدهای تولیدی یزد/ برخورد قاطع با کارفرمایان متخلف

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در سال گذشته ۷۷۱ تبعه غیرمجاز در واحدهای تولیدی شناسایی شده که به کارفرمایان اخطار داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ عمادی تشکری در دیدار با مدیرکل امورمهاجرین و اتباع خارجی استانداری یزد با بیان اینکه بازرسان این اداره کل ۳۰۷ برگ جریمه برای متخلفین صادر کرده و از این تعداد ۵۵ کارفرمای متخلف به مراجع قضائی معرفی شده اند، اظهار کرد: در سال گذشته ۵۱ مورد پروانه کار برای اتباع خارجی در استان یزد صادر شده است.
وی افزود: ۱۶۴ پروانه کار اتباع خارجی در سال گذشته تمدید و تجدید شده و ۷۰پروانه کار ابطال شده است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تاکید کرد: چهار هزار و ۸۵ مورد بازرسی اتباع خارجی توسط بازرسان این اداره کل در سال گذشته صورت گرفته است.
سعید پرویزی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی نیز در این نشست بر لزوم همکاری و همفکری این اداره کل با حوزه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد و گفت: بازرسی های مشترک گشت اتباع خارجی در سال گذشته بسیار کم بوده است و افزایش این گشت ها با همکاری تمامی دستگاه ها  باید در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به حضور اتباع خارجی غیرمجاز و اشغال فرصت های کاری استان گفت: میادین میوه و تره بار، کوره های آجرپزی، گلخانه ها و... برخی از مکان هایی هستند که اتباع غیرمجاز در آن مشغول هستند و حتی نرخ گذاری میوه، آجر و... استان را آنها انجام می دهند که ساماندهی اتباع در دستور کار مسئولین استان قرار گرفته و در این راستا جلسات متعددی برگزار شده است.
پرویزی با اشاره به تعامل این اداره کل با دستگاه قضایی استان تصریح کرد: صدور حکم سیار توسط دادستان یزد باعث تسهیل در گشت های مختلف در محلات شده و فوراً با مزاحمت هایی که اتباع غیرمجاز برای مردم در محلات ایجاد می کنند برخورد می شود.
وی ایجاد اطلس مشاغل توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را ضروری برشمرد و افزود: برخی از فعالیت ها در استان افراد بومی و حتی اتباع مجاز متقاضی کار در آن نیستند و باید برای تامین نیروی کار این حرفه ها تدابیری اندیشیده شود.
پرویزی بر نقش پررنگ تر دفاتر کاریابی استان برای تامین نیروهای کار شرکت ها تاکید کرد و بیان کرد: یزد برای اتباع خارجی از لحاظ اشتغال و سکونت دارای جاذبه است و باعث تردد آنها به استان شده است. مسائل فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و ... از جمله مباحثی است که حضور اتباع غیرمجاز برای استان در پی داشته است.

48

کد خبر 1435678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =