کاهش جمعیت در ایران توطئه خطرناکی است

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه نیروی انسانی در هر جامعه ای مهمترین سرمایه به حساب می آید گفت: کاهش جمعیت در ایران توطئه خطرناکی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با معاون هلال احمر کشور با اشاره به اینکه هلال احمر اقدامات بسیار خوبی در طول سال های گذشته انجام داده اظهار داشت: هلال احمر فرصت بسیار خوبی در جذب و تربیت نیروها به ویژه جوانان دارد.
وی تصریح کرد: افرادی که به سمت حضور در فعالیت های امدادی هلال احمر هستند، رگ و ریشه خدمت و رفع مشکلات مردم در وجودشان هست که خود را موظف به کمک می دانند وگرنه به این سمت و کار سخت نمی روند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این روحیه بهره گرفته از ایثار است و به خوبی می توان از این روحیه خوبی که در بین آنها وجود دارد، استفاده کرد و در تربیت دینی آنها هم بهره گرفت.
ناصری یزدی با بیان اینکه همه ما فطرت خدایی داریم و به هر حال خواه ناخواه همه جذب پروردگاریم خاطرنشان کرد: افرادی که برای حضور در هلال احمر داوطلب می شوند به خوبی نشان می دهند که آمادگی شکوفا شدن این فطرت دینی و الهی خود را دارند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن به دنبال دور کردن جوانان از ارزش های دینی و اسلامی است گفت: ما باید با برنامه های دقیق و منظم زمینه ای فراهم کنیم که بتوانیم این فرهنگ را تقویت کنیم. 
وی امید به خدا را مهمترین شاخصه برای پیشرفت و خودکفایی دانست و گفت: در عرصه هلال احمر باید این موضوع به صورت بسیار خاص مد نظر باشد که همه کارها را با امید و توکل به خدا انجام دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به ظرفیت های بسیار گسترده ای که ایران در حوزه های مختلف نیروی انسانی دارد اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ایران اعتقاد به این ظرفیت ها آنچنان که باید و شاید نیست و به همین دلیل هم وابستگی به خارج از کشور به صورت گسترده دیده می شود.
ناصری یزدی هلال احمر را یکی از نمونه های اعتماد به نیروها و ظرفیت های داخلی دانست و گفت: بهره مندی هلال احمر از این ظرفیت گسترده سبب شده که در فعالیت های خود به خوبی موفق شود.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: دشمن هم با توجه به اینکه به خوبی متوجه شده ظرفیت نیروی انسانی در ایران چه اهمیتی دارد و برای همین توطئه های مختلفی در این زمینه طرح ریزی کرده که یکی از مهمترین این توطئه ها کاهش جمعیت است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه جمعیت مسئولان باید در ارتباط با فرزندآوری و کثرت جمعیت طرح های مختلفی داشته باشد و از همین الان اقدامات لازم در حوزه پیشگیری از یک فاجعه بزرگ را انجام دهند.

48

کد خبر 1435679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =