طرح نذرآب ۳ هلال احمر یزد در خراسان جنوبی اجرا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اعزام نیروهای داوطلبی هلال احمر یزد به نهبندان، گفت: طرح نذرآب ۳ هلال احمر یزد در خراسان جنوبی اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محسن حرازی زاده یزدی با اشاره به اجرای طرح نذرآب توسط هلال احمر در استان یزد اظهار داشت: در این طرح استان یزد در کشور توانست موفقیت های بسیاری به دست آورد.
وی ادامه داد: طرح نذرآب از سال ۹۷ در کشور شروع به کار کرد و در ابتدا بیشتر در حوزه آبرسانی به وسیله تانکرها شروع کرد ولی با توجه به ظرفیت های گسترده هلال احمر در استان یزد، در تامین و توزیع بسته های معیشتی و بحث درمان هم به صورت ویژه وارد شدیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه امسال طرح نذرآب ۳ اجرا شد گفت: سال ۹۷ در سیستان و بلوچستان طرح نذرآب ۱ یزد اجرا شد و سال گذشته هم دومین دوره این طرح در منطقه هرمزگان و بندر خمیر خدمات درمانی و دیگر طرح ها اجرا شد.
حرازی زاده یزدی افزود: با توجه به بازخورد مناسبی که مناطق محروم کشور در دو طرح گذشته داشت، امسال هم طرح نذرآب اجرا شد و تیم های امدادی یزد به نهبندان استان خراسان جنوبی اعزام شد و ۲۰ نفر از نیروهای امدادی داوطلبی یزد در حوزه های تخصصی درمانی به فعالیت و خدمت پرداختند. 
وی با بیان اینکه در این منطقه به صورت ویژه بحث آب شرب با مشکل مواجه بود گفت: در این زمان با سپاه الغدیر استان یزد هم هماهنگی لازم صورت گرفت که در زمینه احیای قنات های آنها تلاش کند و در حوزه سازندگی هم به این منطقه کمک رسانی شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا اقدامات بسیار خوبی از سوی هلال احمر صورت گرفت و مشارکت در تامین بسته های معیشتی و بهداشتی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت.
وی ادامه داد: در این زمینه مشارکت خیرین و عموم مردم بسیار خوب بود و خوشبختانه با همکاری نهادهای مختلف هلال احمر توانست اتفاقات بسیار خوبی را رقم بزند و جلوی وقوع بسیاری از مشکلات را بگیرد.
حرازی زاده یزدی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی اعزام نیروهای امدادی برای کمک به حوادث در کوه های یزد اشاره کرد و گفت: در تمام این حوادث سعی شد در سریع ترین زمان ممکن بیشترین خدمات ارائه شود.

48

کد خبر 1435683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =