جلوی تبدیل اراضی باقی مانده مازندران به ویلا را می‌گیریم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر پرهیز از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان، گفت: نباید اجازه دهیم اراضی کشاورزی باقی‌مانده در استان مازندران به خانه دوم دیگر هموطنان تبدیل شود.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران : مهدی رازجویان امروز در جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهار داشت: در حال حاضر عزم جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در مازندران وجود دارد.

وی افزود: مازندران یکی از مقاصد اصلی سفر سایر هموطنان بوده اما نباید اجازه دهیم حضور مسافران سبب دست‌درازی به زمین‌های کشاورزی در استان شود.

رازجویان ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی با حمایت بیشتر از کشاورزان می‌تواند مانع فروش زمین‌های کشاورزی و باغات و در نهایت تغییر کاربری آنها شود.

وی، تکیه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از روستائیان تولیدکننده را  یکی از راه‌های جلوگیری از فروش اراضی کشاورزی دانست و ادامه داد: حفظ اراضی و زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی از تاکیدات مقام معظم رهبری است لذا کوتاهی هیچ مسئولی را نخواهیم پذیرفت.

رازجویان با تاکید بر اینکه مازندران نقش پررنگی در بحث امنیت غذایی کشور دارد، افزود: اراضی و زمین‌های کشاورزی، امانتی است که باید به درستی از آنها محافظت کنیم.

معاون استاندار مازندران تاکید کرد: انتظار می‌رود با افراد متخلف در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز ، جدی‌ترین برخوردهای قانونی شود و از شهرداران و دهیاران خواست تا در شناسایی و مقابله با ساخت و  سازهای غیرمجاز ، جدی‌تر ورود کنند.

وی ادامه داد: جهت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز نیاز به همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مربوطه است. نباید اجازه دهیم اراضی کشاورزی باقی‌مانده در استان مازندران به خانه دوم دیگر هموطنان تبدیل شود.

وی ادامه داد: در سال جهش تولید انتظار می‌رود با حفظ زمین‌های کشاورزی، میزان تولیدات کشاورزان و باغداران افزایش یابد نه اینکه این اراضی جای خود را به ویلاها بدهند.

معاون استاندار مازندران، ده‌گردشی را یکی از ضروریت‌های شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز دانست و افزود: دهیاران علاوه بر محدوده روستا، باید بر حاشیه روستاها نیز نظارت داشته باشند.

رازجویان، آموزش و آگاهی‌بخشی را ضروری دانست و ادامه داد: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بخشداران و دهیاران جهت جلوگیری از هرگونه سواستفاده از ساخت و سازها در دستور کار قرار دارد.

بازرس ویژه وزیر کشور در موضوع مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: همه‌ ساز و کارهای مورد انتظار وزیر کشور جهت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شکل گرفته است تا جلوی این اتفاقات گرفته شود.

سردار هادی‌نژاد گفت: از فرمانداران انتظار می‌رود به صورت جدی و مرتب جلسات برخورد با ساخت و سازه‌های غیرمجاز را برگزار کنند. بی‌تفاوتی و کوتاهی مسئولان در بحث برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفتنی نیست.

بازرس ویژه وزیر کشور ادامه داد: در راستای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز ، مسئولینی که کم‌کاری کنند، به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

48

کد خبر 1435754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =