آخرین وضعیت کرونا در استان گلستان؛ مردم رعایت نکنند موج سوم بیماری آغاز می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به آخرین وضعیت استان از نظر شیوع کرونا به مردم هشدار داد در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد موج سوم شیوع این بیماری در استان خواهیم بود.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان : عبدالرضا فاضل  با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گلستان اظهار داشت: در حال حاضر یک شهرستان در وضعیت قرمز، دو شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند، همچنین شهرستان با وضعیت سفید نداریم.

وی افزود: شهرستان بندرگز در وضعیت قرمز قرار دارد، وضعیت شهرستان‌های کردکوی و مینودشت نارنجی است و شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، علی‌آباد کتول، بندر ترکمن، گمیشان، آق قلا، آزادشهر، رامیان، کلاله، گالیکش و مراوه تپه در وضعیت زرد هستند.

فاضل با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه تاکنون ۱۴ هزار و ۱۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گلستان بستری شدند ادامه داد: در حال حاضر ۲۲۴ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۶۲ بیمار در آی سی یو و ۲۵ بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

وی با بیان اینکه بهترین راه برای جلوگیری از شیوع کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است گفت: موج سوم بیماری در تعدادی از استان‌های کشور آغاز شده و امیدواریم در استان گلستان شاهد این موج نباشیم که مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

48

کد خبر 1435764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =