هشدار سردار دهقان، مشاور نظامی رهبر انقلاب به ترامپ: با دم شیر بازی نکن /به هر اقدامی، پاسخ پشیمان کننده خواهیم داد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی گفت: ما به رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ می‌گوییم بازی کردن با دم شیر پیامد میمونی برای تو ندارد.

سردار حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح همدان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون‌کفن این دیار اظهار داشت: امروز حضور همه شهدای این دیار را احساس کرده و در سایه‌سار عظمت روحی آنها، احساس عزت و غرور می‌کنیم.

مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی خطاب به پاسداران آموزشگاه تربیت مربی قدس نزسا و جایگاه مهم و خطیر آن‌ها افزود: در چهره تک‌تک شما عزیزان می‌توان چهره معصوم، صبور، مقاوم و شکست‌ناپذیریعنی چهره شهید حججی را دید و این بزرگترین سرمایه ما در عرصه دفاع از حریم کشور، حریم اهل بیت (ع) و ... است.

او با تأکید بر اینکه ما خود را سرباز می‌دانیم چراکه سربازی زیبنده‌ترین و بالاترین عنوانی است که برای خود قائل هستیم عنوان کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز در وصیت‌نامه خود تأکید کردند از هیچ عنوانی برای مزار ایشان استفاده نکرده و تنها سرباز ولایت ذکر شود چرا که سربازی در جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین افتخار برای ماست.

او با اشاره به اینکه ما در این سال‌ها مشاهده کردیم چگونه جنگ اراده‌ها خود را به صحنه نبرد آورد و دست پیروز را کسی انتخاب کرد که علم به زمان، ایمان و هدف مقدسی دارد، ابراز کرد: در این جنگ طرف پیروز کسی است که به سلاح زمان‌شناسی، بصیرت، ایمان و وحدت مسلح است و نه‌تن‌ها اتفاقات رخ داده سبب سستی او نمی‌شود بلکه عزم او را راسخ‌تر می‌کند.

دهقان بابیان اینکه انقلاب بزرگ‌ترین ضربه تاریخی را به آمریکا وارد کرده است تأکید کرد: انقلاب اسلامی حضور آمریکا در منطقه و دفاع از رژیم اشغالگر قدس را نامشروع عنوان کرد و عرصه جدیدی را به روی ملت‌های جهان گشود که در آن می‌توانستند خارج از سلطه نظام سلطه زندگی عزتمندانه داشته باشند.

او با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد نظام‌های پوسیده وابسته به دنیای غرب احساس تزلزل کنند موضوعی که می‌توان آن را با آنچه که در ابتدای ظهور اسلام رخ داد مقایسه کرد، عنوان کرد: یکی از مسئولان رژیم صهیونیستی گفته است وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد لرزه بر اندام ما افتاد چراکه اسلام پا به عرصه سیاسی و اجتماعی گذاشت.

مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی بابیان اینکه در جنگ هشت‌ساله تمام جبهه کفر از اروپای غربی و شرقی گرفته تا شوروی و آمریکا صدام را حمایت کرده و او نیز به‌عنوان نماینده این جریان به جنگ با ایران آمده بود، تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس سلاح‌های روسی، فرانسوی، آلمانی و حتی یوگسلاوی را در دست صدام می‌دیدیم که علیه ملت ایران به کار گرفته می‌شد.

او افزود: ملت ما با تکیه‌بر خداباوری، با ایمان به پیروزی و با رهبری امام (ره) جنگ خود را بر مبنای عقلانیت و تدبیر پیش برد و توانست پیروزی را در آغوش بگیرد به همین دلیل است که این روزها مسائلی مانند اینکه چه کسانی وارد عرصه دفاع شدند؟ چه اهدافی را دنبال می‌کردند؟ و چه چیزی عامل قدرت آن‌ها بود که توانستند در مقابل چنین دشمنی بایستند؟ باید بازخوانی شده و گرامی داشته شود.

دهقان تأکید کرد: اگر مسئله دفاع مقدس را درست بازخوانی کنیم متوجه می‌شویم عرصه دفاع پایانی ندارد و تا آنجا که نظام اسلامی ما بر اصول و پایه‌های اساسی خود پایداری کرده و بر آن‌ها اصرار می‌ورزد این دفاع نیز ادامه خواهد داشت. دشمنان دست از سرما برنمی‌دارند چراکه همان‌گونه که ما می‌خواهیم آن‌ها تسلیم خواسته ما شوند آن‌ها نیز چنین مطلبی را از ما طلب می‌کنند، اما حاشا که ملت ایران در برابر خواست آن‌ها سر فرود آورد و ظلم آن‌ها را بپذیرد.

او بابیان اینکه ما نمی‌توانیم واقعیاتی مانند اینکه دشمنان چه شرایطی سختی را بر ما تحمیل کرده است را نادیده بگیریم، گفت: امروز کسی رئیس‌جمهور آمریکاست که حاضر است برای سلطه‌طلبی و ماندگاری خود، جامعه خود را به فنا بکشاند، کسی که یک آنارشیست به تمام معنی است، فردی که با این کار خود نه‌تن‌ها مردم آمریکا را به منجلاب کشیده بلکه غرب را با بحران روبه‌رو کرده است.

دهقان افزود: ترامپ در نهایت بی‌شرمی در سازمان ملل حضور یافته و از دستور خود برای ترور سردار سلیمانی می‌گوید؛ چگونه ممکن است یک فرد که ادعای حقوق بشر و رهبری جهانی را دارد به ترور شهید سلیمانی افتخار کند و این را افتخار و امتیاز برای خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا بداند؟

او با بیان اینکه دنیا به چه نقطه‌ای از سقوط اخلاقی و پوچی رسیده که شاهد چنین رفتارهایی در جهان است گفت: دنیا هیچ‌گاه چنین ذلت و خفتی را نمی‌پذیرد.

مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی با تشریح نقش و مسئولیت تاریخی ملت ایران برای مقابله با استکبار جهانی عنوان کرد: در میان ملت ما بسیجیان، ارتشیان و سپاهیان ما پیشانی مبارزه و جهاد هستند.

او تکیه‌بر حضور همگانی مردم در عرصه‌های مختلف و اتکا به توانایی داخل را مهم‌ترین عامل موفقیت کشور برشمرد و تصریح کرد: تبعیت از رهبری و بصیرت از دیگر عوامل موفقیت ملت ایران است. امروز به آنچه بیش از همه احتیاج داریم حضور آگاهانه همراه باایمان و عمل صالح است چراکه امروز دوران بحران بوده و باید بدانیم سختی‌هاست که جوهر انسان را به نمایش می‌گذارد وگرنه در شرایط عادی همه خوبند و می‌توانند کارهایی انجام دهند.

او با تأکید بر این‌که ملت ما مرد عمل است و نظامیان ما نیز این‌گونه هستند عنوان کرد: آحادملت و نظامیان ما خطرات را به جان پذیرفته و در این راه ایثار و فداکاری می‌کنند. نظامیان مابرای ملت خود ارزش قائل‌اند و از همه چیز خود می‌گذرند بنابراین اگر توکل به خدا و ایمان به نصرت الهی داشته باشیم همه سنگرهای دشمن قابل فتح است.

مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی بابیان اینکه ملت ایران توانست گسترده‌ترین و بزرگ‌ترین جنگ را مدیریت کرده و در این میدان بماند افزود: چنین ملتی می‌تواند در دیگر میدان‌های نبرد مانند عرصه فرهنگی و اقتصادی و گردنه‌هایی که در مقابل دارد قرار گیرد و با مشکلات مقابله کند به‌شرط آنکه عمل مؤمنانه، ایمان، حضور عالمانه، امید به نصرت الهی و تبعیت بی‌چون‌وچرا از رهبری را که سبب قدرت و عزت ملت است در نظر داشته باشد.

مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی عنوان کرد: آن‌ها گمان می‌کردند اگر آمریکا از برجام خارج شود می‌توانند ظرف سه ماه سبب فروپاشی اقتصادجامعه ایران شده و با ایجاد نارضایتی در مردم و آشوب فراگیر به اهداف خود برسند، اما ما به رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ می‌گوییم بازی کردن با دم شیر پیامد میمونی برای تو ندارد.

او درباره طرح شوم عادی‌سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: بسیج کشورهای مرتجع منطقه برای کمک به رژیم صهیونیستی آرمان‌های فلسطین را از بین نمی‌برد و اقدام رهبر ۴ کشور بی‌هویت برای بستن قرار داد صلح نیز سبب تأمین امنیت برای این رژیم نمی‌شود. این اقدام تنها سبب می‌شود خشم ملت‌های عرب و مسلمان بیشتر شود به‌گونه‌ای که همه بازیگران این صحنه را از اقدامات خود پشیمان کند.

او عنوان کرد: آمریکا درس‌های بسیار بزرگی از دفاع مقدس ما آموخته است، اما شاید اشتباه کرده و بخواهد عرصه جدیدی علیه ملت ایران ایجاد کند، اما باید بداند هر اقدامی از سوی آن‌ها با پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده از سوی ملت ایران روبه‌رو خواهد شد.

27215

کد خبر 1435989

برچسب‌ها