ابراز نگرانی خانه سینما از رفتار فراقانونی در شبکه نمایش خانگی

هیات مدیره خانه سینما در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار همراهی نهادهای دولتی با صنوف سینمایی در زمینه نظارت بر تولیدات شبکه نمایش خانگی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات مدیره خانه سینما، نامه‌ای سرگشاده خطاب به سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را منتشر کرد.

در این نامه آمده است:

«... در جهان امروز که بنیان تمدنی آن بر تصویر قرار گرفته؛ هنر تصویرگری و تصویرسازی بلاشک یک هنر برتر است. ملت بی‌تصویر مثل آن است که زبانی از زبان‌های رایج دنیا را که مردم با آن سخن می‌گویند، نمی‌داند.
مدت‌هاست که همکاران خلاق و کارورز ما در اصناف سینمای ایران، کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر کشور نگرانی‌های جدی و دردمندانه خود را از آشوبناکی فضای تولید در بسترهای تولید و نمایش خانگی و فضای مجازی به روش‌های گوناگون اعلام می‌کنند.
اتکا به قانون و رفتار قانونی اولین و ساده‌ترین روش حل معضلات است، ما از جنابعالی در مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم بر حاکمیت قانون و روش‌های قانونی مصرانه اقدام کنید و اجازه ندهید در ایامی که بحران کرونا، هست و نیست پدیدآورندگان فرهنگی و هنری را در خطر قرار داده است و اکثریت عظیم همکاران ما با بحران بیکاری و بالتبع گرفتاری‌های معیشتی مواجه شده‌اند، رفتار فراقانونی و غیرکارشناسانه در زمینه نمایش خانگی و بسترهای جدید فراهم شده برای تولید را دچار بحران کند که به‌طور حتم در این مسیر حمایت‌های همه جانبه جامعه اصناف سینمایی کشور را نیز در کنار خود خواهید داشت.
هیات مدیره خانه سینما در ادامه درخواست‌های صنفی اعضای خود و در حمایت تمام عیار از تقاضای آنان از جنابعالی می‌خواهد مسیر و فرصت جهش تولید را فراهم کنید. در غیر این صورت می‌بایست به آینده و همکاران ما پاسخگو باشید.
یقین داریم جنابعالی که از فرهیختگان و دلسوزان هستید بر این امر مهر تایید می‌زنید.»

۵۷۵۷
کد خبر 1436032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • US ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
    4 0
    خیلی کلی گویی بود، منظورش چه کسی بود؟