۰ نفر
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
در دیدار ظریف و لاوروف چه گذشت؟

گفتگوها بین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و لاوروف همتای روسی با حضور هیأت های دو طرف آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین، لاوروف روز پنجشنبه در دیدار با ظریف در محل ضیافت های رسمی وزارت امور خارجه روسیه گفت: امیدواریم دیدار امروز امکان تنظیم گام های بیشتر برای حفظ برجام در مورد برنامه هسته ای ایران بدهد. 

 وزیر خارجه روسیه گفت: ما با همه شرکت کنندگان در برجام که به این سند مهم پایبند هستند همکاری می کنیم و دیدار امروز ما امیدوارم به تنظیم تدابیر بیشتر در این عرصه کمک کند.

ظریف نیز در دیدار با همتای روس خود گفت: روابط ایران و روسیه زیر نظر مستقیم روسای‌جمهور دو کشور با جدیت پیگیری می‌شود. 

وزیر خارجه کشورمان در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: خوشحالم برای سومین بار در طول بیماری کرونا و برای سی و یکمین بار در طول وزارتم به مسکو سفر می کنم .  با جرات می توان گفت در تاریخ روابط دو کشور هیچگاه  سطح روابط به نزدیکی و راهبردی کنونی نبوده است.

وی با بیان این که پروژه‌های مشترک دو کشور علیرغم  فشارهایی که از خارج وارد می‌شود به پیش می‌رود، افزود: امیدواریم جلسه کمیسیون مشترک در ماه اکتبر تشکیل شود و این برنامه ها را از نزدیک دنبال کنیم. 

ظریف گفت: همکاری ایران و روسیه در مقابله با قانون شکنی و یک جانبه گرایی آمریکا نمونه ای از مقابله موفقیت آمیز در مقابل پیشبرد اهداف یک جانبه است. 

وزیر خارجه کشورمان افزود: از نقش بسیار جدی و سازنده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت قدردانی می‌کنیم. سفرای شما و شخص شما در مقابله با اقدامات غیر قانونی آمریکا نقش مهمی را ایفا کردید و همینطور دوستان ما در چین.

ظریف خاطرنشان کرد: امروز می توانیم با توجه به نقش مثبت روسیه در مورد اقدامات بیشتری برای حفظ برجام گفت‌وگو کنیم و به نتیجه برسانیم برای تضمین روابط بین الملل مبتنی بر حقوق بین الملل و نه مبتنی بر اراده یک کشور. 

وزیر خارجه کشورمان گفت: امروز فرصتی است برای صحبت در خصوص تحولات منطقه. سوریه ، افغانستان و یمن موضوعاتی هستند که دارای اهمیت هستند و نیاز است با کمک یکدیگر به رنج و جنگ در این سه کشور پایان دهیم.

311311

کد خبر 1436055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =