۰ نفر
۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران

فارس نوشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد تحریم‌های جدیدی علیه ۲ فرد و ۴ نهاد در ایران اعمال کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۴ نهاد به فهرست SDN دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اضافه شده است.

اسامی نفرات و سازمان‌های تحریم‌شده به شرح زیر است:

ـ سید محمود ساداتی

ـ محمد سلطانی

ـ زندان عادل‌آباد شیراز

ـ شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز

ـ زندان ارومیه

ـ زندان وکیل‌آباد مشهد

 

در این بیانیه تصریح شده این تحریم‌ها به موجب «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا) علیه این نفرات و سازمان‌ها اعمال شده‌اند. این قانون، پس از تصویب در مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، روز ۲ اوت سال ۲۰۱۷ با امضای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به قانون تبدیل شد.

ساعاتی قبل‌تر، «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه مدعی شده بود که ایالات متحده امروز عصر برخی نهادها و مقامات ایرانی از جمله یک قاضی ایرانی را که در محاکمه، زندانی کردن و قصاص «نوید افکاری» نقش داشته‌اند تحریم خواهد کرد.  

وبگاه شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از آبرامز نوشته، «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا پنج‌شنبه عصر (به وقت محلی) تحریم‌هایی را علیه «سید محمود ساداتی»، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز و زندان عادل‌آباد شیراز تحمیل خواهد کرد. 

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز در جلسه کنگره مدعی شد: «این دادگاه‌های موسوم به "دادگاه‌های انقلاب" آن چیزی که همه در آمریکا دادگاه می‌شناسند نیست. هدف آنها حفظ قدرت برای رژیم (ایران) و به زندان انداختن افرادی است که به دنبال آزادی هستند یا حتی دستور اعدام این افراد را صادر می‌کنند.» 

وی در ادامه همچنین مدعی شد: «آنان (دادگاه‌ها) از حکم قاضی دستور می‌گیرند؛ دستوراتی که از آیت‌الله‌ها صادر شده و آنها عدالت را به تمسخر می‌گیرند.» 

«نوید افکاری» یک کشتی‌گیر شیرازی بود که مدتی قبل به دلیل قتل یکی از کارمندان دولتی در شهر خود و به درخواست اولیاء دم قصاص شد. 

311311

کد خبر 1436129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =