سهراب انتظاری: به عنوان یک پرسپولیسی از صعود استقلال خوشحالم

فارس نوشت: مهاجم اسبق تیم پرسپولیس گفت: هنوز چیزی تمام نشده و پرسپولیس از هفت خان تنها یک خان را پشت‌سر گذاشته است. این تیم بازی سختی مقابل تیم خوب و فوق‌العاده السد دارد.

سهراب انتظاری درباره برتری تیم فوتبال پرسپولیس مقابل شارجه امارات در لیگ قهرمانان آسیا و صعود این تیم به عنوان صدرنشین گروه، اظهار داشت: پرسپولیس محشر بازی کرد. نمایشی که این تیم در سه دیدار قبلی‌ داشت، تا حدی هواداران را نگران کرده بود. اگر بخواهیم واقعیت را در نظر بگیریم، این تیم در سه دیدار اول دلچسب بازی نمی‌کرد و با ارائه فوتبال اقتصادی، دنبال بردن بود که در دو مسابقه هم موفق به این کار شد.

وی افزود: پرسپولیس در دیدار مقابل التعاون یک گل زد و به خوبی از آن محافظت کرد اما در دیدار با الدحیل موفق به گلزنی نشد. در واقع، این تیم در دیدارهای قبلی‌اش ۲ گل زد که یکی از آنها پنالتی بود.

مهاجم اسبق پرسپولیس گفت:‌ همین هواداران را دچار نگرانی و استرس کرده بود و پیش از بازی تصور نمی‌کردند تیم‌شان مقابل شارجه نمایشی به این زیبایی داشته باشد. همه دوستداران پرسپولیس از بازی شب گذشته لذت بردند.

انتظاری افزود: این دو شب برای فوتبال ایران استثنایی سپری شد. به عنوان یک بازیکن و هوادار پرسپولیس، از اینکه تیم استقلال هم توانست شرایط خوبی را با بردن الاهلی به دست آورد خوشحالم زیرا در لیگ قهرمانان نام ایران در میان است. پرسپولیس هم با بردن ۴ بر صفر شارجه، شادی مردم ایران را افزایش داد.

وی گفت: هنوز چیزی تمام نشده و پرسپولیس از هفت خان تنها یک خان را پشت‌سر گذاشته است. این تیم بازی سختی مقابل تیم خوب و فوق‌العاده السد دارد. همه می‌دانیم تیم قطری از مربی بسیار باهوشی به نام ژاوی هرناندز استفاده می‌کند. از استقلال و پرسپولیس بیش از این هم انتظار می‌رود و نباید در باد پیروزی‌های اخیرشان بخوابند.

پیشکسوت پرسپولیس عنوان کرد: تیمی مانند پرسپولیس یک سروگردن از حریفی مثل شارجه بالاتر است. اما شریط بازی‌ها به شکلی پیش رفت که این تیم در دیدار قبلی‌اش نتوانست نتیجه خوبی بگیرد و همین، هواداران را نگران کرد. اکنون با برد ۴ بر صفر مقابل شارجه، تمام پرسپولیسی‌ها می‌توانند در آرامش بخوابند.

سهراب انتظاری با اشاره به بازی‌های قبلی شارجه توضیح داد: در فوتبال آسیا غیر طبیعی است تیمی که در سه دیدار ابتدایی خود تنها یک امتیاز گرفته، ناگهان در دو بازی مقابل تیم های قدرتمند الدحیل و التعاون ۱۰ گل بزند و این تیم‌ها را شکست بدهند. این موضوع در دل هواداران تا حدی دلهره انداخت اما خدا را شکر همین عامل به انرژی منفی برای شارجه تبدیل شد و تصور کردند می‌توانند پرسپولیس را هم شکست بدهند

وی افزود: با این وجود پرسپولیس از همان دقایق ابتدایی بدون توجه به نتایج قبلی شارجه، نمایشی تهاجمی ارائه کرد. امتیاز مثبت پرسپولیس نسبت به حریف اماراتی، ریکاوری خوب بازیکنان بود و توانست از همین طریق به حریف ضربه بزند. انگیزه بازیکنان پرسپولیس هم نسبت به شارجه خیلی بیشتر بود.

پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به اهمیت دیدار با السد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: کیفیت تیم السد به هیچ‌وجه با تیم‌هایی مانند تعاون و شارجه یکسان نیست. این تیم مربی باکلاس و جنتلمنی روی نیمکت دارد که سال‌ها مغز متفکر و ستاره بارسلونا بوده و تاکتیک‌های ژاوی کاملاً اروپایی است. خود تیم السد هم تیم پرقدرتی است که در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ قطر درخشان ظاهر شده است.

انتظاری ادامه داد: تیم ما هم پرسپولیس است که سابقه نایب قهرمانی آسیا و چهار قهرمانی متوالی لیگ برتر را دارد. همین تیم السد را دو سال پیش در زمین خودش شکست داد و پرسپولیس هم تیم پرقدرتی است. برتری مقابل السد را در خانه خودش دور از دسترس نمی‌دانم.

وی اظهار داشت: باز هم می‌گویم دیدار با السد یک فینال و خان دوم برای قهرمانی آسیا است. اگر پرسپولیس این تیم قدرتمند را شکست بدهد، به جمع‌ چهار تیم غرب آسیا می‌رسد و خودش را به فینال نزدیک‌تر می‌کند. ما هم به عنوان هوادار انتظار داریم نتایج خوب ادامه یابد و این تیم همچنان در لیگ قهرمانان پیشرفت داشته باشد.

بازیکن اسبق پرسپولیس ادامه داد: اکنون مدیریت باید دست به کار شده و وظیفه‌اش را برای قدردانی از بازیکنان و کادر فنی انجام دهد. مدیران باشگاه باید قبل از دیدار با السد پاداش ویژه‌ای برای بازیکنان در نظر بگیرند تا آنها با انگیزه بیشتری به مصاف حریف بروند.

انتظاری گفت:‌ شاید تا پیش از دیدار با شارجه، هواداران انتظاری از تیم پرسپولیس که به تازگی بسیاری از نفراتش را هم تغییر داده نداشتند اما نمایش درخشان مقابل حریف اماراتی سبب شد بار دیگر انتظارها بالا رود و همین موضوع انگیزه بازیکنان را برای دیدارهای آینده زیاد می‌کند.

258 41

کد خبر 1436178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =