پشت پرده اعتراض یک نماینده به وزیر پیشنهادی صمت

برنا نوشت: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: بعد از اعلام وصول نامه معرفی همراه با وزیر پیشنهادی صمت وارد صحن شدیم. یک نفر از نمایندگان نسبت به حضور رزم حسینی اعتراض کرد و او را دو تابعیتی خواند.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در رابطه با دو تابعیتی خواندن وزیر پیشنهادی صمت گفت: بعد از اعلام وصول نامه معرفی همراه با وزیر پیشنهادی صمت وارد صحن شدیم. یک نفر از نمایندگان نسبت به حضور رزم حسینی اعتراض کرد و او را دو تابعیتی خواند. رزم حسینی به هیچ عنوان دارای تابعیت مضاعف نیست قبلا، این بررسی‌ها از ناحیه، دستگاه‌های مختلف انجام گرفته است. البته جمع قابل توجهی هم از او استقبال کردند.

وی ادامه داد: چطور ممکن است دولت کسی را که تابعیت مضاعف دارد به عنوان استاندار استان کرمان و سپس خراسان رضوی منصوب کند در حالی که طبق قانون، کسانی که دارای تابعیت مضاعف هستند در پذیرش مسئولیت های کم اهمیت تر ممنوعیت دارند و به هیچ وجه، رزم حسینی تابعیت مضاعف ندارد.

امیری در پاسخ به این سوال که چرا نمایندگان انتخاب وزیر صمت را که از اهمیت ویژه ای برخوردار است به حاشیه می برند، اظهارکرد: یک نفر از نمایندگان در صحن مجلس، چند بار این موضوع را تکرار کرد اما قاطعانه عرض می کنم، رزم حسینی دارای تابعیت مضاعف نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که مجلس از یک طرفی اصرار به معرفی وزیر صمت دارد و از طرف دیگر به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد، به نظر شما رزم حسینی چه میزان برای گرفتن رای اعتماد با اقبال مواجه است؟ گفت: آن چیزی که در مجلس دیدم فقط یک نفر هجمه وارد کرد. خواهشم از نمایندگان محترم این است که اگر برای‌شان سوالی، مطرح می شود و ابهامی دارند، پیشاپیش بررسی هایشان را انجام دهند، اسناد را ببینند، از دستگاه های ذیربط استعلام بگیرند، در کمیسیون های مجلس از خود وزیر پیشنهادی، سوال کنند و حتما بر موضوع علم، قطعی حاصل کنند زیرا به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست، نسبت به موضوعی علم دقیق و متقن نداریم، اظهارنظر کنیم کما اینکه با آموزه‌های اسلامی هم، به هیچ عنوان سازگار نیست. در آموزه‌های اسلامی تأکید شده در موضوعی که علم ندارید، چیزی نگوئید.

27219

کد خبر 1436206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =