روایت ناگفته از سفارش متفاوت رهبر انقلاب به زنان رزمنده در سال ۶۰

مریم کاتبی خاطره‌ای از حضورش در منطقه کردستان و سفارش رهبرانقلاب به آنها روایت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ویدئویی از نشست صمیمانه رهبر انقلاب با جمعی از رزمندگان در خط مقدم جبهه در کردستان منتشر شد که در این نشست مریم کاتبی از زنان رزمنده به حضور رهبر انقلاب در منطقه «دزلی و درکی» در سال ۶۰ اشاره می‌کند. او خطاب به مقام معظم رهبری می‌گوید: آقاجان شما ۷ اردیبهشت سال ۶۰ تشریف آوردید مریوان برای دیدن روستای دزلی و درکی.آن روز شهید ممقانی به من گفتند بیایید با یک آمبولانس آقای خامنه‌ای را همراهی کنید؛ آن روز من در منطقه مانده بودم و می‌ترسیدم خدمت شما برسم و شما بگویید که خواهران باید از منطقه بروند. به شهید ممقانی گفتم: برادر ممقانی من نمی‌آیم شما بروید و خواهر سلیمانی را که از شیراز آمده است و سپاهی هم هست ببرید. رفتید منطقه و بعد از نیم‌ساعت آن انفجارشدید در دزلی شروع شد. همان لحظه من فکر کردم خدایی نکرده شما از بین رفته‌اید گفتم ببین چه قسمتی شد هم آقای خامنه‌ای و هم حمیده و هم ممقانی در این واقعه جان سالم به در بردند؛ ما آن روز تا صبح نشستیم من صبح که رفتم نماز بخوانم یکی از زنان بومی آن منطقه آمد و گفت خانم کاتبی سریع بروید که ماموسات با شما کار دارد ( کردها به علما می‌گویند ماموسات) با یک ترس و لرزی من خدمت شما رسیدم که عکس‌های آن موجود که چهار خواهر هستیم که خدمت شما رسیدیم. شما دو دقیقه یا سه دقیقه برای ما صحبت کردید که خواهران شما در منطقه بمانید کاری که شما در اینجا می‌کنید خیلی با ارزش‌تر است؛ جنوب نیروی کمکی زیاد است اما شما در این منطقه کردستان بمانید.»

او ادامه می‌دهد با آن سه دقیقه صحبت گرم شما تا آخرین عملیات که عملیات مرصاد بود در منطقه ماندیم؛ ممنون که ما را پذیرفتید» 

رهبرانقلاب بعد از پایان این صحبت خطاب به کاتبی می‌گوید: «زنده باشد؛ خوشابه حال شما با این روحیه‌ها و انگیزه‌ها» 

در بخش دیگری  از این فیلم که تصاویر آن بازدید  و وقایع انفجار دزلی در اردیبهشت را نشان می‌دهد و آیت الله خامنه ای می فرمایند: موفق باشیدبراداران انشالله خداوند شما را حفظ کند و همانطور که می‌بینم از روحیه‌های بسیار بالایی برخوردار هستید با موفقیت‌های بیشتری که به دست خواهید آورد روحیه‌هایتان از همین هم بالاتر برود» در بخشی دیگر از این ویدئو رزمندگان را نشان می‌دهد که خطاب به رئیس‌جمهور وقت می‌گفتند: «خامنه‌ای خامنه‌ای سلام ما را به خمینی برسان» 

27۲۱۶

کد خبر 1436385

برچسب‌ها