آیین رونمایی از دو کتاب در حوزه دفاع مقدس در شرکت برق منطقه ای سمنان

همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس ، با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران ، مجری فرهنگی دینی و مذهبی و امور ایثارگران شرکت توانیر ، رئیس حوزه هنری استان سمنان، مشاور استاندار در امور ایثارگران و مدیرعامل معاونین کارکنان و بسیجیان شرکت برق منطقه ای سمنان از دو کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان  مهندس سید علی اکبر صباغ ،رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: این شرکت به لطف الهی توانسته است اقدامات ارزشمندی را در حوزه ثبت خاطرات و دلاورمردی های همکاران رزمنده و ایثارگر به انجام برساند.
سیدیعقوب محمد مرادی،  مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به فرمایش رهبری  که فرموده اند "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروزی بسیار ارزشمند و یکی از مهمترین اولویت ها می باشد.
 وی با تشکر از تلاش های مجموعه مدیریت و کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان در ثبت خاطرات رزمندگان این شرکت  افزود: شرکت برق منطقه ای سمنان از اولین شرکتهای مجموعه وزارت نیرو می باشد که توانسته است اقدامات ارزشمندی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت به انجام برساند.
مشاور امور ایثارگران در وزارت نیرو، تهیه و چاپ "کتاب ساعت ۵ بود "که حاوی خاطرات رزمنده ،جانباز و آزاده سرافراز حسین سهمی از کارکنان قدیمی شرکت برق منطقه ای سمنان می باشد را کاری فاخر و ویژه دانست و افزود: هرچند هم اکنون آزاده سرافراز حسین سهمی از کارکنان وزارت نیرو می باشند ولی در ثبت خاطرات زیبای این همکار گرامی ، شرکت برق منطقه ای سمنان کار ارزشمند و خوبی را به چاپ رسانده است.
مصطفی حسینی ، رئیس حوزه هنری استان سمنان نیز یکی از برنامه های این حوزه را تدوین و چاپ کتاب های پیرامون دفاع مقدس دانست و افزود : کتاب " ساعت ۵ بود " یکی از کتاب های عرصه دفاع مقدس می باشد که با قلمی روان و زیبا به نگارش در آمده و حوزه هنری استان در نظر دارد کتاب صوتی آن را نیز بزودی ، آماده و در دسترس علاقمندان قرار دهد . 
حسینعلی احسانی ، مولف "کتاب ساعت ۵ بود " با بیان ویژگی های خاطرات آزاده سرافراز ، حسین سهمی افزود : آنچه که موجب ثبت خاطرات این آزاده گرانقدر شد ، روحیه شجاعت و ایثار وی می باشد که علیرغم مجروحیت چندین باره ، باز هم در جبهه ها حضوری فعال داشته تا بالاخره در سال۱۳۶۳به اسارت نیروهای بعثی عراق در    می آید.
در ادامه حسین سهمی ، روایتگر کتاب ساعت ۵ بود به بیان خاطراتی از دوران جنگ و مدت اسارت خود پرداخت .
در پایان با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران ، مجری فرهنگی دینی و مذهبی و امور ایثارگران شرکت توانیر، رئیس حوزه هنری استان سمنان و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان از کتاب های " ساعت ۵ بود " و " روایت روشنایی در نگاه تصویر " رونمایی شد.

46

کد خبر 1436491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =