روزانه ۳ تن اکسید گوگرد در هوای تهران منتشر می‌شود

فارس نوشت: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هر روز بیش از ۳ تُن اکسید گوگرد در اثر تردد خودروها در هوای پایتخت منتشر می‌شود.

حسین شهبازی، درباره کیفیت هوای تهران اظهارداشت: سهم خودروهای سواری در میان سایر وسایل نقلیه در تولید اکسید گوگرد را ۸۲ درصد است و ۱۸ درصد باقی‌مانده را سایر وسایل نقلیه موتوری از جمله وانت‌بارها، تاکسی‌ها، موتورسیکلت‌ها و خودروهای دیزلی تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دی‌اکسیدگوگرد علاوه بر این خود یک آلاینده سمی و خطرناک برای سلامت است، گفت: این آلاینده باعث شکل گیری ذرات معلق ثانویه در جو نیز می شود و سبب می‌شود در پاییز و زمستان که اوج آلودگی هوا به علت افزایش غلظت PM۲.۵ در پایتخت اتفاق می افتد، بر غلظت این آلاینده افزوده می‌شود.

مدیر واحد مدلسازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اینکه دی‌اکسیدگوگرد، آلاینده‌ای است که رنگ ندارد اما بو دارد و غشای مخاطی سیستم تنفسی و ریه را درگیر می‌کند، خاطرنشان کرد: کاهش مصرف سوخت از طریق به حداقل رساندن استفاده از وسایل نقلیه شخصی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در شرایط عادی و همچنین انجام دوچرخه سواری و پیاده‌روی برای رسیدن به مقصد در مسیرهای کوتاه از راهکارهای کاهش آلاینده‌های هوای تهران از جمله اکسیدهای گوگرد است.

۴۷۲۳۲
 

کد خبر 1436547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =