ایجاد ۵هزار شغل بااعتبار ۱۴۱میلیارد تومان در قزوین

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال ۱۳۹۹ براساس سیاست توانمندسازی خانواده های تحت حمایت، پنج هزار شغل با ۱۴۱میلیارد تومان اعتبار ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهرعلی حق گویان، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در دیدار با نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) محل خدمت به نیازمندان و محرومان است از این رو همه برنامه های این نهاد در همین راستا معطوف است.
حق گویان ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) نهادی وابسته به رهبری و به دور از دسته بندی های سیاسی است و تمام حرکت و همت و تلاش ما در تعامل و همکاری با اقشار مختلف برای خدمت به محرومان است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کارکنان و مدیران در کمیته امداد باید مردمی باشند چراکه این نهاد جای کار تشریفاتی و یا سیاسی نیست بلکه محور حضور در این نهاد خدمت به نیازمندان با توکل به خداوند سبحان و نیت الهی است.
او افزود: کمیته امداد با استفاده از توان مردمی و مشارکت اقشار مختلف مردم به دنبال جذب منابع مالی بیشتر برای خدمت به نیازمندان است.
حق گویان خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با توجه به شرایط حاضر کشور و تنگناهای مالی به وجود آمده تلاش می کند تا اتکای خود را به اعتبارات دولتی کاهش دهد و برای این مهم، افزایش مشارکت های مردمی در دستور کار این نهاد است.
او بیان کرد: قزوین استان برخورداری است بنابراین انتظار این است که با استفاده از ظرفیت ها بستری فراهم شود تا افراد تحت حمایت این نهاد را کاهش دهیم چراکه افزایش تعداد مددجویان به هیچ وجه افتخار نیست بلکه مددکاران و خدمتگذاران در کمیته امداد به کاهش تعداد نیازمندان افتخار می کنند چراکه هدف برنامه های این نهاد توانمند سازی خانواده های تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۶۲هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که حدود نیمی از این افراد از تمام خدمات این نهاد بهره مند هستند.
او تصریح کرد: در حال حاضر ۴,۶درصد از جمعیت استان قزوین تحت حمایت این نهاد هستند که تلاش می کنیم با استفاده از کمک های مردمی و توان کمیته امداد زمینه توانمندسازی را برای نیازمندان و محرومان فراهم کنیم.
حق گویان اظهارکرد: براساس برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری ۱۴۱میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال زایی استان قزوین پیش بینی شده است که براساس برنامه ریزی انجام شده برای پنج هزار نیازمند شغل ایجاد می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: براساس برنامه توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی (ره)، توانایی های نیازمندان و محرومان شناسایی شده و با استفاده از ظرفیت های درون و برون سازمانی بستر استقلال معیشتی نیازمندان فراهم می شود.

48

کد خبر 1436582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =