کرونا وسواسی‌مان کرده! / با شرایط بد تهران بهتر است اردوها شروع نشود

ملی‌پوش شمشیربازی ایران می‌گوید:«زندگی من هنوز در روزهای کرونایی حساسیت های خودش را دارد.»

مهری رنجبر: علی پاکدامن شمشیرباز ملی پوش سابر،خوشحال است که تمرین جدی تر از قبل شده. هرچند هنوز به دلیل وضعیت قرمز تهران دلش نمی خواهد ،اردونشین شود اما او هم سه روز در هفته طبق برنامه سرمربی به آکادمی ملی المپیک می رود و شمشیربازی تمرین می کند. ششمیربازی سابر اما مثل بقیه مردم خدا خدا می کند تا کرونا زودتر بساطش را جمع کند وبرود.برود تا بلکه زندگی عادی شود و او هم مثل قبل تمرین کند و مسابقه دهد. 

* بعداز چند ماه ، ظاهرا تمرین شما جدی تر شده، اوضاع آمادگی ات در چه حدی است؟
بعداز چند ماه تمریناتمان شروع شده ،خدا را شکر آمادگی ام بد نیست. باید اردوها شروع شود تا به حدی که می خواهم برسم. 

* پیمان  فخری گفته بچه های شمشیربازی  در آکادمی تمرین می کنند ،از این روش کار راضی هستی؟ 
با طرح جدید سرمربی ما هفته ای سه روز به آکادمی برای تمرین می روم ، این روش خیلی بهتر از نداشتن تمرین است ف هفته ای دو، سه روز هم بدنسازی کار می کنم.

* بقیه رشته ها مجوز اردو گرفتاند  اما سرمربی شما فعلا صلاح نمیداند اردو داشته باشید، نظر شما چیست؟
این روزها وضعیت تهران خیلی وخیم است و حتی از قرمز هم گذشته . درست است که دل ما برای تمرین ، مسابقه و استرس رقابتها تنگ شده اما با این شرایط بد تهران صلاح نیست اردوها شروع شود. هر وقت وضعیت کرونا در تهران بهتر شد، آن وقت حضور در اردو خوب است. مگر اینکه اردوی ما هم در شهری با وضعیت سفید برگزار شود. 

*خبری از لیگ شمشیربازی هم نیست؟ 
از لیگ شمشیربازی که خبری نیست. هرچند  فدراسیون شمشیربازی در زمینه لیگ ضعیف است اما با این شرایط  قرار به شروع لیگ هم باشد، باز ما درگیر همان اتفاقات می شویم و اوضاع خوب پیش نمی رود.

*برای شما هم زندگی مثل قبل روال عادی پیدا کرده یا نه هنوز بابت کرونا حساسیت های خاصی داره؟
زندگی من هنوز در روزهای کرونایی حساسیت های خودش را دارد. کرونا خیلی ها  را وسواسی کرد،وسواس  فکری وحتی بهداشتی. 

* وضعیت استخدامت به کجا کشید؟
من بالاخره با پیگیری و حمایت علی نژاد معاون وزیر ورزش  کار استخدامم دروزارت ورزش  حال انجام است و امیدوارم به زودی استخدام شوم

*تو از وقتی سفیر محیط زیست شدی، چه کارهایی انجام دادی؟
سفیر محیط زیست برایم افتخاری بود. قرار بود برنامه های زیادی را انجام دهیم اما شیوع کرونا همه برنامه ها را بهم ریخت. اما باید برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم از محیط زیست محافظت کنیم. چرا که زمین  متعلق به نسل های آینده هم هست و اگر قرار به وجود  زمین  باشد باید محیط زیست سالمی  برای همه داشته باشد .

* در مراسم پاکسازی دریاچه آزادی هم بودی، از دریاچه چه چیزهایی بیرون کشیدند؟
دریاچه آزادی از زمانی که ساخته شد، تا به حال پاکسازی نشده بود که در توافق سه جانبه قرار شد پاکسازی شود ، البته در پاکسازی بخشی از آن اقلامی مثل لاستیک ، پارو،قایق بیرون آوردند. اگر کل دریاچه پاکسازی شود فکر می کنم اتفاقات بهتری می افتد.

*حرفی مانده؟
امیدوارم زودتر کرونا ریشه کن شود تا همه به روزهای عادی برگردند، ما هم به ورزش برگردیم و از روزهای ورزشکاری امان  بهترین استفاده و  لذت را ببریم. اما حالا کرونا باعث می شود عمرمان یعنی  باارزش ترین چیزی که داریم ،به بطالت بگذرد.

251 251

کد خبر 1436747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =