سعید مظفری‌زاده:پنالتی واضح استقلال را نگرفتند

ورزش سه نوشت: سعید مظفری زاده معتقد است احمد الکاف و تیم داوری او روزی با تصمیمات اشتباه و تاثیرگذار را پشت سر گذاشته اند.

احمد الکاف که آخرین مرتبه پیروزی یک بر صفر پرسپولیس برابر التعاون را سوت زده بود، در دیدار برابر استقلال نیز برای قضاوت بازی انتخاب شد و در شرایطی که نگرانی‌هایی بابت نحوه سوت زدن این داور عمانی وجود داشت، کاف یکبار دیگر خاطرات تلخی را در ذهن فوتبالدوستان ایرانی به جا گذاشت و دیداری را سوت زد که استقلال با نتیجه 2 بر 1 مغلوب پاختاکور ازبکستان شد.

تیم داوری روز ناموفقی را سپری کرد 

سعید مظفری زاده کارشناس داوری فوتبال کشور ضمن ضعیف ارزیابی کردن قضاوت احمد الکاف و تیم داوری مسابقه استقلال و پاختاکور گفت: « متاسفانه تیم داوری روز خوبی نداشت. اشتباهات زیاد و تاثیرگذار، در مجموع یک روز ناموفق را برای این تیم داوری رقم زد.» 

در ادامه نظرات مظفری زاده در مورد صحنه‌های حساس بازی آورده شده است: 

دقیقه 4: داور به درستی خطای بی ملاحظه ارسلان مطهری را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 5: خطای کاپیتان پاختاکور روی فرشید اسماعیلی به شکلی نبود که نیاز به کارت زرد داشته باشد، اما بی توجهی این بازیکن به تصمیم دار مسابقه، باعث شد تا داور مجاب شود و به او کارت زرد نشان بدهد.

دقیقه 32: داور عمانی در اعلام خطا به سود استقلال دچار اشتباه شد و این قایدی بود که پای بازیکن ازبکستانی را که زودتر به توپ رسیده بود، زد و در مجموع این تصمیم اشتباه داوری منجر به گل استقلال شد.

3+45: در دقایق پایانی نیمه اول، توپ در حالی که از زمین مسابقه خارج شده بود، میلاد زکی‌پور با آرنج به سینه بازیکن حریف کوبید که حداقل جریمه این حرکت می توانست کارت زرد باشد که مدافع استقلال شانس آورد که این صحنه از چشمان داور مسابقه دور ماند.

دقیقه 48: قایدی مهاجم استقلال در جدال با مدافع ازبکستان تعادل خود را از دست داد که تصمیم داور برای ادامه بازی صحیح بود.

دقیقه 76: خطای آرش رضاوند بر روی بازیکن حریف مستحق دریافت کارت زرد نبود و اخطاری که به این بازیکن داده شد، بی مورد بود.

دقیقه 78: یکی از بزرگترین اشتباهات داور در همین دقیقه رقم خورد؛ جایی که بازیکن پاختاکور در شرایطی که دستش در حالت طبیعی قرار نداشت، توپ به دستانش برخورد کرد که این حتما یک خطای پنالتی بود و متاسفانه این صحنه را داور ندید و کمک داور که شرایط بهتری نسبت به داور داشت هم ندید یا اگر دیدند اعتقادی به خطای پنالتی نداشتند. به هر صورت این صحنه به وضوح خطا بود و داور باید اعلام پنالتی می‌کرد.

بیشتر بخوانید: نامجومطلق: یک پنالتی برای ما گرفته نشد

254 251

کد خبر 1436778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =