۰ نفر
۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
افکار کوچک و گاهی زنگ‌زده!

ترس فدراسیون علی مرادی از چه چیزی است؟از یک مسابقه آنلاین ساده که خودشان توانایی برگزار کردنش را نداشتند؟

شش ماه تعطیلی و خوردن باد هوا در فدراسیون وزنه برداری!بی ادبی نباشد اما آیا غیر از این بوده است؟آقای علی مرادی،آقای محسن بیرانوند بیاید و بگویید که در این مدتی که کرونا وزنه برداری را زمین گیر کرده کدام قدم مثبت را برای این رشته و ورزشکارانش برداشته اید؟


چند هفته پیش بود که دوست خوبم رضا پورعالی که از کارشناسان مجرب در این رشته است و بدون تعارف از خیلی ها در آن فدراسیون علم و دانش‌اش به روزتر است،ترتیب مسابقه ای آنلاین را داد تا وزنه برداران از هر نقطه از جهان که می خواهند در خانه وزنه بزنند و با یکدیگر رقابت کنند.جالب اینجاست که پس از این اقدام، بعضیها از سر کمک به رشد و توسعه وزنه برداری پا پیش گذاشتند و حتی اسپانسر شدند تا به نفرات برتر جوایز نقدی بدهند. حدود 50 وزنه بردار هم در دو بخش دختران و پسران آمادگی خود را برای حضور در این مسابقه اعلام کرده بودند اما  ارسال یک بخشنامه در گروه هایی که ،نواب رئیس و مربیان فدراسیون در آن عضو هستند باعث شد تا کار متوقف شود! متن بخشنامه که بیشتر شبیه به تهدید و خط و نشان کشیدن برای ورزشکاران است، این بود: «توجه توجه! برگزاری این مسابقات مورد تایید فدراسیون جمهوری اسلامی ایران نمی باشد و از سوی مراتب ذیربط مورد تایید نیست و عواقب ناشی از شرکت هر یک از ورزشکاران از استان های شما عزیزان مستقیم از سوی نواب رییس و رییس هیات پیگیری خواهد شد.»


دوستان در فدراسیون ابتدا برای ما توضیح بدهید که مراتب ذیربط کجاست؟ دوم اینکه ای کاش،ای کاش در سایر امور هم همین طور دقیق بودید و حواس‌تان به همه چیز بود. اما چه کنیم که نمی شود. نمی شود! چرا که همه کارهایتان مثل مجمع سالیانه و خرید CD برای  ارسال فایل ها به اعضای مجمع است. آن هم در قرن 21 که با یک ایمیل ساده می شد اعضا را مطلع کرد و فایل های مربوطه را در اختیارشان قرارداد. نمی شود! چرا که قهرمان شما و یک نفر مثل علی داوودی مجبور است در پارکینگ خانه اش تمرین کند چون یک سالن مناسب در تهران وجود ندارد. نمی شود! چون بیش از یک میلیارد و خرده ای حق و حقوق عوامل شاغل در فدراسیون می شود اما سهم هیات های استانی از بودجه درنظر گرفته شده فقط 5 میلیون است. نمی شود! چون همین دیروز درباره اش نوشتم.نمی شود! چون از فدراسیونی که رییس آن 14 سال قبل و پس از دوپینگ 9 وزنه بردار بی خیال سفر به دومینیکن نشد انتظاری نیست.

251 251

کد خبر 1436956

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =