ارزش‌های دفاع مقدس باید نسل به نسل منتقل شود

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: ابعاد دفاع مقدس بزرگترین زیرساخت فرهنگی و اجتماعی است و و برای جلوگیری از فراموش شدن آن، باید این فرهنگ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی امنیتی استانداری در نشست صمیمی با رزمندگان اهل رسانه استان قزوین که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: دشمن امروز با سلاح رسانه جنگ روانی تمام عیاری را به راه انداخته است و این سلاح، کم هزینه و همچنین بسیار موثر و کارساز است و دارای سرعت بسیار بالایی است.
حبیبی گفت: راه مقابله با جنگ رسانه ای نیز باید از جنس خودش باشد تا بتوان آن را خنثی کرد و البته برای مقابله در این زمینه باید از ظرفیت فرهنگ هر منطقه نیز استفاده شود.
این مقام مسئول اظهار کرد: دفاع مقدس یک فرهنگ غنی ، بزرگ و پر محتوا است و ابعاد مختلفی دارد و برای جلوگیری از فراموش شدن آن، باید این فرهنگ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود.
او ادامه داد: فرهنگ اگر مراقبت نشود، رنده و کهنه می شود و چیزی از آن باقی نمی ماند و دیگر اثری نخواهد داشت.
حبیبی تاکید کرد: نسل جوان و نوجوان ما باید بدانند ما آغازگر جنگ نبودیم ولی ما جنگ نامبارک و نامیمون را به دفاعی مقدس تبدیل کردیم که رمز پیروزی در آن، شهادت بود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: امام به جوانان اعتماد کرد و دفاع مقدس را جوانان اداره کردند؛ ما معتقدیم قدرت جوانی، یک قدرت محرک بوده و اگر خوب به کار گرفته شود، تحول ساز است و می تواند کارهای بزرگی را به انجام برساند.
اوگفت: جنگ ما یک جنگ تمام عیار جهانی بود؛ یک طرف آن تمام دنیا و طرف دیگر آن جمهوری اسلامی ایران قرار داشت؛ از این دفاع مقدس فرهنگ های متعددی همچون فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ از خود گذشتگی و شجاعت، فرهنگ مقاومت، فرهنگ خود اتکایی ، فرهنگ خودکفایی و استقلال متولد شد.

حبیبی ابراز کرد: می توان گفت اساساً انقلاب اسلامی احیای مجدد دین اسلام بود و فرماندهی واحد و ولایت پذیر در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشت و باعث شد همه زیر یک بیرق کار را دنبال کرده و پیروز شوند.
این مقام مسئول در پایان اظهار کرد: دفاع مقدس رخدادی برجسته و بزرگ است و وظیفه ما این است که نگذاریم این دفاع به فراموشی سپرده شود و اینجاست که نقش اصحاب رسانه ، خبرگزاری ها، خبرنگاران و همه و همه این است که بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به خوبی به مردم معرفی و آن را منتقل کنیم تا ابعاد آن هرچه بیشتر به ویژه برای نسل جوان و نوجوان مان روشن شود.

۴۶

کد خبر 1436984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =