نقش معنوی و نظامی موثر روحانیت در دفاع مقدس

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: روحانیت معظم درهشت سال دفاع مقدس نه تنها در بعد معنوی و تبلیغی که در ابعاد نظامی و پشتیبانی نیز از نقش فراگیر و موثر برخوردار بوده است.

به گزارش خبرآنلاین از قشم مرتضی شیخ زاده در آیین « شبی با شهدای روحانی »  در حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) قشم افزود: همانطور که  مقام معظم رهبری فرمودند « کسانی که در دوران دفاع مقدس، سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شرکت می‏کردند، منتظران حقیقی بودند» روحانیت معظم نیز با تمام وجود و اعتقادشان در دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند.
وی با اشاره به اینکه  روحانیت  معظم در دوران دفاع مقدس طبق آمارهای رسمی افزون بر سه هزار و ۵۰۱ شهید از جمله ۳۰ مجتهد را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است، تصریح کرد: مضاف بر اینکه بالغ بر ۳۸۷ نفر روحانی نیز از جامعه روحانیت از زمان قاجار تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: همچنین در میان شهدای مدافع حرم نیز نام ۴۳ شهید روحانی به چشم می‌خورد.
شیخ‌زاده ادامه داد: بنابر بررسی‌های صورت گرفته، جامعه روحانیت جمهوری اسلامی ایران دارای ۹۳ مفقودالاثر نیز است.
وی اضافه کرد: در این بین ۳۰ نفر از شهدای روحانی مجتهد بوده، ۱۸۱ نفر آنان دارای تحصیلات سطح چهار و ۸۸ نفر از آنان سطح سه حوزه بوده‌اند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: هشت نفر از طلاب شهید را بانوان و ۸۹ نفر از آنان را برادران اهل سنت تشکیل می‌دهند.
مرتضی شیخ زاده این آمارها را نشانه ای از ادای دین روحانیت به اسلام، انقلاب و میهن اسلامی خواند و خواستار آگاهی بخشیدن هرچه بیشتر نسل های بعد از انقلاب و بخصوص نسل جوان از نقش و جایگاه رفیع روحانیت درهمه عرصه ها شد.

48

کد خبر 1436994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =