"مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس" در قشم افتتاح شد

"مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس" به عنوان یکی از پروژه های شاخص کشور، به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، "مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس" یکی از پروژه های شاخص کشور که منطبق بر استانداردهای سازمان جهانی گردشگری UNWTO شکل گرفته و به تایید مراجع رسمی رسیده است، امروز یک شنبه ۶ مهرماه به صورت ویدئوکنفرانسی توسط علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور افتتاح شد.
این مرکز واقع در روستای سلخ جزیره قشم با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و دهیاری سلخ برای معرفی و حفظ میراث ناملموس و ارایه اطلاعات مردم‌شناسی به گردشگران به بهره‌برداری رسید.
"مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس" با نمایش آثاری همچون ظروف و ادوات صید و صیادی، ادوات موسیقی، پوشاک و البسه و ... که توسط نیاکان ما در این جزیره مورد مصرف داشته اند و دارند، قصد دارد تاریخچه ای ماندگار برای آیندگان و گردشگران برجای گذارد.
علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم نیز به نمایندگی از این سازمان در کنار مردم و معتمدین روستای سلخ در محل پروژه در مراسم افتتاحیه مذکور مشارکت داشت.

48

کد خبر 1436995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =