آذربایجان مدعی تسلط بر 6 روستای تحت کنترل ارمنستان شد

فارس نوشت: جمهوری آذربایجان ادعا کرد که نیروهای این کشور بر 6 روستای تحت کنترل ارمنستان مسلط شدند.

رسانه‌ها به نقل از مقام‌های جمهوری آذربایجان خبر دادند که این کشور در درگیری‌ها با ارمنستان بر 6 روستای تحت کنترل این کشور مسلط شده است.

 

همزمان با شدت گرفتن دوباره درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ، خبرگزاری فرانسه گزارشی به نقل از مقام‌های باکو درباره این درگیری‌ها منتشر کرد.

در خبر این رسانه به نقل از مقام‌های جمهوری آذربایجان آمده است که این کشور از تسلط نیروهای آذربایجان بر 6 روستای تحت کنترل ارمنستان خبر داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، این خبر را امروز یکشنبه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد.

رسانه‌های جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری «ترند» در روایت خود اینطور خبر دادند که وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد در نتیجه عملیات نظامیان این کشور چندین «روستای تحت اشغال ارمنستان آزاد شدند».

بیانیه وزارت  دفاع آذربایجان درباره تسلط این کشور بر 6 روستا در حالی مطرح شده که مقام‌های ارمنستان هنوز واکنشی به این ادعای باکو نشان نداده است.

درگیری‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ از امروز یکشنبه بار دیگر از سرگرفته شده و دو طرف یکدیگر را مقصر آغاز آن اعلام کرده‌اند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌های بین‌المللی برای حل این مناقشه تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

310 310

کد خبر 1437067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
  9 25
  هفت روستا ورشته کوههای مورو رو گرفتن و ارمنستان به کشته شدن تا این لحظه 19 سربازش اعتراف کردهبه امید پیروزی ارتش اذربایجان
  • آرمان IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
   14 3
   پیروزی آذربایجان یا ارمنستان چه ربطی یا چه نفعی برای شما داره؟ بنده بعنوان یک آذری زبان این تعصب جاهلانه و عصر حجری همزبانانم رو تو قرن 21 درک نمیکنم.
 • IR ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  16 13
  ارامنه شجاع و بهترازانها عمل کردن،مقام های آذربایجان ترسو وبزدل هستن
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  21 2
  ارمنستان باقي مانده امپراتوريسرتاسر فساد عثماني را شل و پت ميكند
 • دادخواه IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
  7 2
  روز اول افسانه تخيلي عثماني را ار منستان با انهدام تانكهاي پوشالي اذربايجان در هم شكست با افراطي گرايي مذهبي خشن در اذربايجان مردم حاضرند هر كسي بجاي ديكتاتور فعلي قرار گيرد بپرستند