وبینار تخصصی «دفاع مقدس» در جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

وبینار تخصصی با محور دفاع ایران تا سوریه با موضوع حضور نظامی ایران درمنطقه مشروع یا نامشروع به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛ روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه‌وبویراحمد، سردار حسن حکمتیان راز، فرمانده تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد امروز، ۶ مهرماه گفت: دوران دفاع مقدس ما دوران طلایی بود که مردم درقالب بسیج مردمی جهت دفاع از میهن شان از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
وی افزود: عده‌ای جان دادند و شهد شیرین شهادت را نوشیدند عده‌ای بخشی از جسم  خود را دادند و جانباز انقلاب شدند و همه به نوبه خود در این جنگ ایثار و از خودگذشتگی کردند.
 فرمانده تیپ ۴۸ فتح بیان کرد: ۳۸ کشور رژیم بحث عراق را درجنگ علیه ما یاری دادند و حتی کشور اردن تیپ مکانیزه خود را وارد جنگ با ما کرد اما مدیریت امام خمینی (ره)  و همراهی مردم با ندای لبیک  رهبرشان و معنویت رزمندگان ما باعث پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس شد.
حکمتیان‌راز تصریح کرد: دولت غربی بعد از این شکست در جنگ علیه ما با سال‌ها برنامه ریزی راه اندازی داعش را در دستور کار خود قرار دادند و به دنبال تولید قدرت سیاسی در منطقه افتادند؛ چراکه با راه اندازی جنگ عراق علیه ایران به نتیجه نرسیدند و آمدند اسلام افراطی داعش را راه اندازی کردند و امام خامنه ای این بار فرمانده جنگ را به سردار سلیمانی دادند با آن تفکر ناب و فاطمیون و سایر گروه‌های جهادی به ما پیوستند و مقابل داعش وحشی ایستادند.  
وی ابراز کرد: داعش در یک روز هزاران نفر را سر بریدند و کشورهای غربی فیلم آن را به جهانیان نشان دادند که بگویند اسلام چنین است و هدفشان بدنام کردن اسلام بود که این هدفشان نیز به همت جبهه مقاومت ناب محمدی ما و سایر ناکارآمد شد.
 فرمانده تیپ ۴۸ فتح یادآور شد: سوریه در ۸ سال دفاع مقدس بهمراه چند کشور ما را یاری داد و حافظ اسد تا آخر جنگ تحمیلی ما را کمک دادند و ما نیز در سوریه علیه داعش به یاری آنان رفتیم.
وی بیان کرد: دلیل بعدی از حضور داعش در سوریه تصرف ایران  بود تا سوریه؛ چراکه داعش تا لب مرز ما رسیده بود پس این یک  دلیل عمده دیگر که باعث شد ما مقابل داعش بایستیم .
فرمانده تیپ ۴۸ فتح یادآور شد: دولت بشار اسد یک دولت مشروع بود که رییس جمهورش از ما تقاضای حضور در سوریه کرد ما هم در جنگ سوریه جهت ظلم ستیزی حضور پیدا کردیم تا دفا کنیم از حرم اهل بیت، پس ما شدیم مدافعان حرم و ما اصلا در بحث سوریه بحث شیعه  و سنی نداشتیم وهدف ما دفاع از یک کشور مشروع همسایه و جبهه مقاومت بود.
در انتهای این نشست دکتر هومان محمدی، مدرس دانشگاه نیز گفت: دفاع مقدس حاصل حماسه آفرینی تمام ملت ایران است و بدین منظور باید نسل به نسل از این افتخارات گران بها پاسداری کنیم و اجازه ندهیم دشمنان انقلاب این ارزش‌های گران بها را کمرنگ کنند.

48

کد خبر 1437068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =