تجلیل دانشگاه یاسوج  از سه فرمانده دفاع مقدس

سرهنگ پاسدار بیژن علم الهدی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: مراکز آموزشی و دانشگاهی بهترین مکان برای انتقال تجارب ماندگار دفاع مقدس به نسل جوان هست .این فرمانده دفاع مقدس تصریح کرد:روایت صحیح علمی و اصولی از دفاع مقدس باعث ماندگاری این حادثه مهم در تاریخ کشور و انتقال آن به نسل آینده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛ به نقل از  روابط عمومی دانشگاه، دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج در ابتدای این نشست گفت: امروز از فرماندهان و رزمندگانی تجلیل میکنیم که در دفاع مقدس حضور داشتند و اکنون نیز در سنگر دانشگاه تدریس می کنند.
وی ادامه داد: این تجلیل نمادین، قدردانی دانشگاهیان از همه عزیزانی است که در جنگ هشت ساله استکبار علیه ایران رشادتها و جانفشانی های زیادی در راه حفظ تمامیت ارضی انجام دادند.

دکتر عریان بیان داشت: رزمندگان دفاع مقدس گاهی چندین ماه از خانواده دور بودند و به عشق کشور، امام و اسلام این سختی ها را تحمل کرده و در جبهه ها می جنگیدند.
رئیس دانشگاه خطاب به همه کسانی که در دوران مقدس حضور داشتند گفت: خاطرات و روحیه مثال زدنی که رزمندگان در دفاع مقدس داشتند را با افتخار به نسل جوان و دانشجویان انتقال دهید.
دکتر عریان تصریح کرد: کشورهای پیشرفته در الگوسازی از قهرمانان جنگی خود در جنگهای اول و دوم جهانی بسیار موفق عمل کرده اند اما این موضوع در کشور ما آنچنان که باید و شاید به درستی انجام نشده است.
وی گفت: مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس یعنی شهادت، ایثار، عشق، بخشش و امثال اینها باید به نسل جوان و دانشجو انتقال داده شود.
فرمانده تیپ ۴۸ فتح سپاه استان در این نشست گفت: از زمان پیامبر تا کنون برای ماندگاری اسلام خونهای زیادی داده شده و مجاهدتهای فراوانی صورت گرفته است.
سرتیپ پاسدار حسن حکمتیان افزود: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی که اساس آن دین اسلام بود تلاش همه قدرتهای بزرگ در جهت شکست این انقلاب بکار گرفته شد اما ره به جایی نبرد.

وی با اشاره به حوادث سیاسی اوایل انقلاب و مشکلات داخلی ایران گفت: قدرتهای بزرگ از این فرصت استفاده کرده و صدام از آستین آمریکا بیرون آمد و همراه با ۳۶ کشور به ایران حمله کرد در حالی که ما تحریم نیز بودیم.
فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان تاکید کرد: جانها، زندگی ها و روانهای زیادی برای حفظ تمامیت ارضی کشور فدا شد تا توانستیم متجاوز را عقب برانیم و پیروز نظامی و سیاسی جنگ تحمیلی هشت ساله شویم.
سرتیپ حکمتیان تصریح کرد: امروز نیز به گونه ای دیگر درگیر جنگ با استکبار هستیم و در برابر ناتوهای فرهنگی، تهاجم فرهنگی و نبرد رسانه ای و جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم.
این فرمانده دفاع مقدس بیان کرد: گفتار ما عاشورایی و مبتنی بر مقاومت است و باید فرمانده و سرباز در همه زمینه هایی که در حال جنگ هستیم تربیت کنیم.
وی بیان داشت: به حول و قوه الهی این نظام از همه مشکلات و این پیچ تاریخی عبور کرده و پرچم انقلاب را به صاحبش تحویل خواهد داد.
همچنین در این نشست سرهنگ پاسدار بیژن علم الهدی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: مراکز آموزشی و دانشگاهی بهترین  مکان برای انتقال تجارب ماندگار دفاع مقدس به نسل جوان هست.
وی افزود: از زوایای مختلفی به موضوع دفاع مقدس پرداخته شده اما به صورت علمی و ریشه ای کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

سرهنگ علم الهدی بیان داشت: دفاع مقدس بر اساس عقلانیت، تدبیر و حماسه آفرینی به جلو رفت چون اگر این گونه نبود نمیتوانستیم در این جنگ هشت ساله مقاومت کرده و پیروز شویم.
این فرمانده دفاع مقدس تصریح کرد: روایت صحیح علمی و اصولی از دفاع مقدس باعث ماندگاری این حادثه مهم در تاریخ کشور و انتقال آن به نسل آینده خواهد شد.
در پایان این مراسم لوح تقدیر دانشگاه یاسوج به فرماندهان اهدا شد.
همچنین سرتیپ حکمتیان فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان با هدیه ای فرهنگی از زحمات دکتر عریان رئیس دانشگاه یاسوج تقدیر کرد.

48

کد خبر 1437071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =