قاضی آمریکا تکلیف تیک‌تاک را به نفع چین یکسره کرد

فارس نوشت: قاضی فدرال آمریکا دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت نصب نرم افزار تیک تاک بر روی تلفنهای همراه را متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «کارل نیکولز» قاضی فدرال آمریکا دستور اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ممنوعیت نصب نرم افزار تیک تاک بر روی تلفنهای همراه را متوقف کرد.

با افزایش تلاش‌های دولت آمریکا برای محدود کردن فعالیت نرم‌افزارهای چینی در این کشور، شرکت  تیک‌تاک از رئیس‌جمهور ایالات متحده شکایت کرده بود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شرکت تیک‌تاک و کمپانی «بایت‌دَنس» شنبه گذشته از یک دادگاه آمریکایی خواسته بود تا از اجرای دستور ترامپ برای ممنوع کردن فعالیت این نرم‌افزار در ایالات متحده ممانعت به عمل آورد.

وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که از تاریخ بیستم سپتامبر 2020 مردم این کشور نمی‌توانند نرم‌افزارهای چینی پیام‌رسان و شبکه اجتماعی تیک‌تاک و «وی‌چَت» را دانلود کنند.

«وانگ وِنبین» سخنگوی وزارت خارجه چین اخیرا طی نشست خبری از تمدید نشدن روادید خبرنگاران چینی مستقر در ایالات متحده و همچنین دست.ر ترامپ برای ممنوع کردن استفاده از نرم افزارهای چینی در ایالات متحده انتقاد کرده بود.

310 310

کد خبر 1437232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =