جشنواره انار دورک چهارمحال و بختیاری لغو شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کیار گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشنواره استانی انار دورک اناری که همه ساله در منطقه مشایخ این شهرستان برگزار می‌شود امسال با دستور ستاد مقابله با شیوع کرونا لغو شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سعید داودی نیا   اظهار داشت: این جشنواره همه ساله همزمان با برداشت محصول انار اواخر آبان ماه در روستای دورک منطقه مشایخ شهرستان برگزار می‌شد.

وی  سطح باغات زیر کشت انار در شهرستان کیار را ۱۳۶ هکتار اعلام کرد و افزود: از این میزان ۱۱۰ هکتار بارور و مابقی نهال است که بخش عمده‌ای از این باغات در بخش مشایخ کیار قرار دارد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کیار، با اشاره به تولید حدود ۲ هزار تن محصول انار در منطقه در سال زراعی جاری تصریح کرد: میانگین عملکرد باغات انار منطقه ۶.۵ تن در هر هکتار است.

 وی ادامه داد: ۲۰ تا ۳۰ درصد محصول انار این شهرستان تبدیل به رب انار می‌شود که بخش عمده‌ای از آن در روستای دورک اناری تولید می‌شود.

داودی نیا، از تولید سالانه ۱۲ تن رب انار در منطقه دورک اناری خبر داد و گفت: ۸۰ درصد رب تولیدی این منطقه به استان‌های تهران، اصفهان و خوزستان ارسال می‌شود.

کد خبر 1437334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =