۴ نفر
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
تامین اجتماعی: ورشکسته نیستیم

مهر نوشت: مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: تأمین اجتماعی بر خلاف ادعای کارشناسان خارج‌نشین، ورشکسته نیست؛ پس ما باید در میان مردم امید ایجاد کنیم.

حسین امیری‌گنجه در نشست اداره کل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با اعضای اتاق اصناف تهران، گفت: اتحادیه‌ها، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف شرکای اجتماعی ما هستند و اگر این دوستان ما را نقد کنند، استقبال می‌کنیم تا بتوانیم ایرادهای خود و مشکلات شرکای اجتماعی را برطرف کنیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ تصریح کرد: این از وظایف ذاتی ماست که نقد و نظر و مشکلات شرکای اجتماعی، صنوف مختلف، اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی را بشنویم و برطرف نمائیم، اما توقع داریم این دوستان در مواقع الزام از تأمین اجتماعی که شریک خودشان است، دفاع کنند؛ زیرا تأمین اجتماعی امانتدار شما است و به رغم خدمات بسیاری که ارائه می‌کند، مظلوم است.

وی تصریح کرد: ما از شرکایمان می‌خواهیم که ما را نقد کنند و ایرادهای ما را هم بگویند که شاید کم هم نیست، اما در امور کلان هم باید به ما کمک کنند. شرکای اجتماعی در رسانه‌های همگانی نباید تأمین اجتماعی را موشک باران کنند؛ زیرا این موضوع کم‌لطفی در حق خودشان است و در واقع دارند خودشان را می‌کوبند، چون ما هم از جنس خودشان هستیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: ما توقع داریم شرکای اجتماعی ما این شرایط را درک کنند. تأمین اجتماعی، ظرفیت و سرمایه‌های اجتماعی است. کسی که می‌گوید تأمین اجتماعی ورشکسته شده، می‌خواهد در میان مردم ناامیدی ایجاد کند؛ چون می‌داند تأمین اجتماعی وزنه بزرگی در زندگی مردم است و مردم به آن امیدوارند.

وی افزود: من پیش از این در معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی بودم و می‌دانم که ذخایر و منابع این سازمان نشان می‌دهد تأمین اجتماعی بر خلاف ادعای کارشناسان خارج‌نشین، ورشکسته نیست؛ پس ما باید در میان مردم امید ایجاد کنیم.

امیری‌گنجه با بیان اینکه چرخه عمر تأمین اجتماعی مدل دارد، گفت: حداقل تا پنج سال آینده خطری برای تأمین اجتماعی وجود ندارد و بعد از آن هم باید آن را به تأخیر انداخت. همین کار را سایر کشورها هم انجام می‌دهند. مثلاً من خودم شاهد بودم که کشور آلمان کسری منابع را از طریق اصلاح پارامتریک جبران کرد، اما ما در ۳۰ سال گذشته نتوانسته‌ایم اصلاح پارامتریک انجام دهیم.

وی افزود: در برخی کشورها که حساب و کتاب دقیقی هم در منابع و مصارف دارند، می‌گویند اگر می‌خواهید توازن منابع داشته باشید باید اصلاح انجام دهید. اصلاحات پارامتریک یعنی نرخ حق بیمه را بالا ببریم و سن بازنشستگی را افزایش دهیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: ما از شما به عنوان شرکای اجتماعی انتظار داریم در تولید مبانی که ما انجام می‌دهیم، به شکل مشترک از تأمین اجتماعی دفاع و آن را در فضای کشور طنین‌انداز کنید.

47231
کد خبر 1437353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =