فردا؛ سفر وزیر نیرو به آذربایجان‌غربی برای افتتاح ۶ پروژه

وزیر نیرو در بیست و دومین هفته پویش # هرهفته _ الف_ ب_ایران ، فردا سه‌شنبه به‌منظور افتتاح ۶ پروژه صنعت برق استان آذربایجان‌غربی به این استان سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، وزیر نیرو در این سفر قرار است ۳۵۰۲.۵ میلیارد تومان پروژه را افتتاح کند.
 بنا بر این گزارش، با افتتاح واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی ارومیه با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و هزینه‌ای بالغ بر ۳۳۲۸ میلیارد تومان اعتبار، ظرفیت تولید برق در شهرستان ارومیه افزایش یافته، به پایداری شبکه در منطقه کمک شده و مصرف سوخت فسیلی نیز کاهش پیدا می‌کند.

همچنین خط انهر-ارومیه گازی با خط طول هفت کیلومتر، ۲۸ دستگاه پایه‌های تلکسریی بتنی و اعتبار ۸ میلیارد تومان با هدف تامین برق شهر ارومیه به بهره‌برداری می‌رسد.

این گزارش حاکی است، خط تغذیه خان تختی نیز در شهرستان سلماس با طول خط ۲.۵ کیلومتر دو مداره و اعتبار ۲ میلیارد تومان با هدف تامین برق این شهر افتتاح می‌شود.

احداث خط ۲۳۰ کیلوولت در پست نیروگاه ارومیه نیز به منظور برق‌داری و بهره‌برداری از خط انتقال ما بین نیروگاه ارومیه و نیروگاه سهند با ۹.۵ میلیارد تومان اعتبار افتتاح خواهد شد.

بر اساس این گزارش، فاز اول توسعه بخش ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه ارومیه شامل برق‌داری ۴۰۰.۱۳۲ کیلوولت به ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر با ۱۲۵ میلیارد تومان هزینه در جهت تقویت شبکه انتقال و همچنین انتقال بخش توسعه این نیروگاه به بهره‌برداری خواهد رسید.

نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی شهرستان ارومیه نیز با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تامین برق شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه افتتاح خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، بهره‌برداری از این ۶ پروژه، اشتغال ۸ هزار و ۸۵ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌کند.

48

کد خبر 1437459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =