بزرگترین حوزه انرژی جهان به محوریت منطقه آزاد اروند

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند یکی از بزرگترین حوزه انرژی به شمار می‌رود و از فرصت‌های سرمایه‌گذاری جهان بهره می‌برد.

به گزارش خبرآنلاین از اروند اسماعیل زمانی در آیین بهره برداری از کارخانه تولید هیدروکربن های سبک و سنگین که در شهرک صنعتی آبادان افتتاح شد اظهار داشت: بهره‌برداری از واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد اروند یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد اروند است که با افتتاح این کارخانه تا حدودی به اهداف خود دست یافتیم.
وی با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آزاد اروند در بحث سرمایه‌گذاری خارجی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خارجی را فراهم خواهد کرد تا توسعه صنعتی و ورود سرمایه‌گذار خارجی در این منطقه را شاهد باشیم.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: یکی از دغدغه‌های این سازمان تلاش برای به بهره‌برداری از واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی در منطقه آزاد اروند است که واحد هیدروکربن های سبک و سنگین با سرمایه‌گذاری خارجی ترکیه‌ای به بهره‌برداری رسید.
زمانی تصریح کرد: رسانه های حاضر در آبادان می توانند با پردازش به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد اروند بخصوص در بحث صنعتی زمینه مناسب برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم کنند.
از ابتدای تیرماه امسال تا کنون ۱۲ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر به بهره برداری رسیده است.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است و در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون قرار دارد.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

48

کد خبر 1437526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =