کلاهبرداری دومیلیاردتومانی با فروش قبرهای اماکن مذهبی

شرق نوشت:سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که با فروش قبور امامزاده‌های ابن‌بابویه، حضرت عبدالعظیم حسنی و... ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

 سرهنگ کارآگاه حیدر گودرزی گفت: تعدادی از شهروندان به پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه و در اظهارات مشابهی اعلام کردند با فردی به‌نام وحید که خود را متولی تمام قبور در منطقه شهرری معرفی می‌کرده، آشنا شدیم که او به‌ازای فروش یک قطعه قبر در محوطه‌های امامزاده‌های حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، ابن‌بابویه، امامزاده عبدالله و... مبالغ هنگفتی را اخذ کرده و متواری شده است.

او بیان کرد: پس از بررسی‌های انجام‌شده ازسوی اداره اوقاف شهرستان ری مشخص شد قبور فروخته‌شده به متقاضیان تحویل داده شده؛ اما مبالغ واریزی به حساب اداره اوقاف شهرستان ری بسیار جزئی بوده که با طرح شکایت شهروندان و اداره اوقاف شهرری، شناسایی و دستگیری متهم ازسوی مرجع قضائی به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

سرهنگ گودرزی گفت: کارآگاهان با تحقیق از مال‌باختگان و تجمیع همه سرنخ‌ها موفق شدند هویت متهم و مخفیگاهش را در شهرستان ری شناسایی و در عملیاتی پلیسی او را دستگیر کنند. سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی گفت: وحید پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف و اظهار کرد بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از افراد مختلف به بهانه فروش قبور در اماکن زیارتی شهرستان ری کلاهبرداری کرده است.

او خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح وحید پرونده به مرجع قضائی ارسال و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد.

17302
کد خبر 1437621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =