پر شدن ظرفیت بیمارستان‌های ارومیه بخاطر کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: در پی افزایش شیوع کرونا، ظرفیت پذیرش بیمارستان‌های طالقانی و اورژانس آن، ظرفیت اورژانس و بخش‌های اختصاص یافته به بیماران کرونای بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) پر شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در جلسه اضطراری قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونای استان گفت: توصیه اول به مردم عزیز در صورت داشتن علایم کرونا، به مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته مراجعه کنند که شامل مرکز ملک افضلی در فلکه آبیاری خیابان صفا، مرکز شهدا در خیابان شهدا و مرکز فرشته در انتهای رودکی می باشد و از مراجعه به بیمارستان ها خودداری فرمایند.

وی ادامه‌داد: ظرفیت پذیرش بیمارستان‌های طالقانی و اورژانس آن و هم چنین ظرفیت اورژانس بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) اورمیه تکمیل شده است و بیماران در اورژانس منتظر بستری هستند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین تمامی بخش های اختصاص یافته به کرونای بیمارستان های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) نیز کاملا پر شده است و در بیمارستان مطهری نیز فقط بیماران باردار کرونایی و کودکان مبتلا بستری می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی افزود: بیماران قلبی مبتلا به کرونا نیز در بیمارستان سید الشهدا بستری می شوند.

آقازاده اظهارکرد: براساس مصوبه ستاد استانی کرونا، ۳۰ درصد از تخت های بیمارستانی تمامی بیمارستان های دولتی غیردانشگاهی و خصوصی برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی در خاتمه گفت: بر این اساس مردم عزیز می توانند جهت دریافت خدمات درمانی و بستری برای بیماران کرونایی به سایر بیمارستان های دولتی غیر دانشگاهی و بیمارستان های خصوصی مراجعه نمایند.

46

کد خبر 1437659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =