فرمانده کل سپاه: دفاع مقدس یک جنگ جهانی علیه ایران بود / دشمن امروز به درون خانه‌های ما حمله کرده است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: تردیدی نداریم نظام اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم بعث عراق فراهم می‌کرد و جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (سه‌شنبه) به مناسبت هفته دفاع مقدس در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و در جمع وکلای ملت، گفت: بنده افتخار می‌کنم در جمع نمایندگان مجلس هستم، زیرا مجلس مظهر اراده مردم و به تعبیر امام خمینی (ره) عصاره فضائل ملت است.

وی ادامه داد: دفاع مقدس سرآغاز مقاومت پایان ناپذیر ملت شریف ایران در مقابل دنیای فشرده استکبار و جریان به هم پیوسته کفر جهانی در مقابل انقلاب اسلامی بود. هیچ تردیدی نیست جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود.

اهم سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به نقل از خبرگزاری‌ها در ادامه می‌خوانید؛

* همه ما می‌دانیم اگر عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق بود اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی داشت.

* همه قدرت‌های بزرگ که امپراتوری‌های بی‌نظیر تاریخ حیات بشر بوده‌اند و شرکای منطقه‌ای آنان همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته و عملی را علیه کشور ایران شکل دادند.

*{با بیان اینکه پشتوانه‌های اقتصادی کشور عراق در جنگ یک پشتوانه اقتصادی جهانی بود}: شکی نیست که همه قدرت‌های بزرگ همه سلاح‌های مدرن و پیشرفته را که ممکن بود در اختیار عراق قرار دادند؛ انگلستان، آلمان، فرانسه، اتریش، شوروی و آمریکا.

*  تردیدی نداریم نظام اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم بعث عراق فراهم می‌کرد و جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد، در حالی که ما در اوج قلت و تنهایی بودیم و این نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود.

* جنگ پدیده‌ای دقیق است که هر کس قوی‌تر باشد در آن پیروز می‌شود و پیروزی از آن کسی خواهد بود که بتواند معادله جنگ را هدایت و به نفع خود تغییر دهد.

*  ائتلاف جهانی مقابل ما به سرعت می‌توانست ما را شکست دهد و طبیعتاً آن‌ها باید پیروز می‌شدند، اما چرا با وجود محاسباتی که به ظاهر ایران ضعیف‌تر بود، توانستیم پیروز شویم؟ وقتی امام و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می‌کنند و مردان مؤمن با ایمان و آرمان به دشمن حمله می‌برند هیچکس توانایی مقاومت نخواهد داشت.

* اگر ملتی ایمانش سست نشود و در اعتقادات شکست نخورد، در میدان عمل او پیروز است، بنابراین امام(ره) اولین کاری که انجام داد این بود که نشان دهد هرگز از شوکت ظاهری امپراطوری‌ها نباید ترسید. کبریایی از آن خداوند بزرگ است، او انسان‌هایی ساخت که از اروند بی مهابا و بی اعتنا از امواج خروشان آن و بی اعتنا به امواج آتشی که در سطح رودخانه می‌بارید عبور کردند.

* خداوند مردانی را ساخت که از هورها عبور کردند و بدون پشتیبانی آتش در جزایر مجنون جنگیدند و رمل‌ها آن را متوقف نکرد. میادین مین چند کیلومتری و بشکه‌های انفجاری، سیم‌های خاردار و موانع خورشیدی آنها را متوقف نمی‌کرد. هر رزمنده افق بلند آرمانش تا قلب آمریکا را نشانه می‌رفت.

*{با تأکید بر این که هر ملتی به اندازه افق آرمان‌هایش بزرگ می‌شود}: هر ملتی به اندازه وسعت ذهن رهبرش بزرگ می‌شود، پیش می‌رود، وسعت کشورها از لحاظ هندسی شاخص بزرگی آنها نیست. بلکه وسعت ذهن‌ها، عظمت قلب‌ها، شکوه ایمان‌ها، عظمت یک ملت را نشان می‌دهد و ملت ایران در جنگ عظیم شد و فراتر از اراده قدرت‌های بزرگ آرزوی آنان را در هم شکستند و در مقابل دشمنان بزرگ ایستادگی کردند.

* ملت بزرگ ایران با رهبر بزرگ خود در مقابل دشمنان بزرگ شکوه ایمان را به نمایش گذاشت و این حقیقت ماجرا بود. این که یک ملت با باورهایش بزرگ می‌شود یک درس تثبیت‌شده ما از عاشورا و پس از آن از نازله عاشورا یعنی دفاع مقدس ما است و این یک حقیقت متعالی است.

*{با اشاره به حضور نیروهای مردمی در ۸ سال دفاع مقدس}: وقتی جنگ از سطح نیروهای مسلح به مردم تعمیم پیدا می‌کند یعنی تمام زندگی، جنگ و تمام جنگ، زندگی می‌شود و همه دوست دارند در محیط زندگی حاضر شوند و این راز شکست‌ناپذیری ماست.

* اتحاد بین امام(ره) و امت، وحدت، همدلی، دلدادگی و پیروی از رهبر رمز سعادت ما در طول این تاریخ ۴۱ ساله بوده است، اما هنری که امام(ره) ‌به خرج داد تمرکز دشمن بر قلب این سرزمین را فروپاشاند و دشمن را از سرزمین ما بیرون کرد و جنگ تمام شد.

*اگر آمریکا در معرض فرسایش قدرت قرار نگرفته بود و از پناهگاه استراتژیک خود خارج نشده و مجبور به گسترش عملیاتی در صحنه نشده بود، همه جهان را می‌بلعید، اما انقلاب اسلامی با هنرنمایی رهبر و ملتش کاری انجام داد که آمریکا مجبور به فرسایش قدرت شد و مجبور شد هزینه کند اما دستاوردی به دست نیاورد.

* امام(ره) دشمن را بیرون کرد و رهبر عزیزمان (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) دشمن را تعقیب و فراری داد، تمرکز جبهه دشمن را بهم ریخت، پیشانی جبهه را باز کرد، در سرزمین‌های مختلف قدرت آفرید، سطح قاعده قدرت انقلاب را گسترش، دشمن را وادار به گسترش بیش از حد کرد و هزینه‌های او را بالا برد،‌ آنها را در ناکامی‌های سیاسی فرو برد و می‌بینید در سنجش قوس نزولی و صعودی قدرت وضعیت ما نسبت به آمریکایی‌ها بعد از این 41 سال چگونه است.

* امروز آمریکایی که فشار می‌آورد ایران را منزوی کند، منزوی شده است. او (آمریکا) به تدریج نفوذ سیاسی خود را در منطقه و جهان از دست داد و در حاشیه تحولات سیاسی قرار گرفت و نتوانست هیچ پیروزی میدانی خلق کند.

*{با اشاره به نقش آمریکایی‌ها در شکل‌گیری گروهک داعش}: داعش را به صحنه آورد و همین فرصتی برای نفوذ انقلاب بود. ما بی‌هزینه آمریکا را در این میدان بزرگ ناکام و متوقف کردیم و آرزوهای سیاسی آمریکا را برای نوسازی سیاسی خاورمیانه به قبرستان سپردیم و آمریکا خسته، فرسوده و ناتوان در حال عقب نشینی است.

*  قدرت‌های بزرگ حتی وقتی دچار پوکی استخوان می‌شوند و در معرض انحطاط و زوال قرار می‌گیرند و به آستانه فروپاشی نزدیک می‌شوند هم خطرناک هستند؛ نمی‌شد آمریکا را به ناگاه فروپاشید و داستان رقابت و منازعه برای فروپاشی به نقطه اوج زیبایی نزدیک شده است.

*{با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا}: ما در معرض یک تحریم اقتصادی بزرگ قرار گرفتیم و دوباره امام این امت (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) عظمت آفریده؛ چراکه در مقابل دشمن ایستاد و در برابر اراده دشمن قد خم نکرد و مردم حمایت کردند و دوباره در این جنگ که قلمرویی جهانی دارد و هر کشوری در معرض آن قرار بگیرد فرو می‌پاشد، قامت ملت ایران به برکت هدایت‌ها، اعتماد به نفس‌ها، امیدآفرینی‌ها، الهام‌بخشی‌ها و حکمت‌های بزرگ که رهبرش می‌آفرید بزرگ شد و قد برافراشت.

*{با تأکید بر این که مردم سختی‌ها را تحمل کردند و می‌کنند}: مردم ایران خواهان عزت هستند؛ مردم ایران استقلال، شرف، حریت و کرامت خویش را با هیچ چیزی تعویض نمی‌کنند و به فراخوان دشمنان پاسخ نمی‌دهند.

*{با بیان این که دشمن امروز به درون خانه‌های ما حمله کرده است}: دشمن به سفره‌های مردم و قلب‌های جوانان حمله کرده و عملیات روانی خود را با حصر اقتصادی ترکیب کرده تا این ملت را خسته و متزلزل کند اما مردم ایران محکم و استوار ایستاده‌اند و هرگز پژواک صدای بیگانگان نمی‌شوند و این یک هنر بی‌بدیل است که وقتی رهبران الهی با حکمت وحیانی، جامعه و جهان را اداره می‌کنند این اتفاق می‌افتد.

* حکمت، دوست‌آفرین است و وقتی رهبری انقلاب ما (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) نجات ملت‌های مسلمان و فراتر از آن مستضعفان و محرومان را در دستورکار قرار می‌دهد و در برابر مستکبران می‌ایستد و ایستادگی پیروزمندانه رقم می‌زند، چه کسی باور می‌کند که یک ملت 40 سال در مقابل یک جهان قدرت بایستد. بجنگد، اما نه این که آسیب نبیند بلکه پیشرفت کند و خود را به کشورهای پیشرفته نزدیک کند و این یکی از بزرگ‌ترین هنرنمایی‌های انقلاب و اسلام است که وقتی در عرصه سیاست،‌ اقتصاد، فرهنگ و اجتماع وارد می‌شود قدرت می‌سازند.

*{با تأکید بر این که ما امروز بسیار قدرتمندیم}: این قدرت به برکت نشکستن باورهایمان است و ملت ایران از اعتقادات خود پاسداری کرده است و من دست تک تک ملت ایران را می‌بوسم.

* ما وضعیت دشمن را تشخیص داده‌ایم و دشمنان را می‌شناسیم و صدای پوکی استخوان آنها را می‌شنویم و می‌بینیم که آنها ژستی مهیب گرفته‌اند اما از درون پوسیده‌اند.

*{با بیان اینکه آمریکا به چرنوبیل خود نزدیک می‌شود}: نگاه کنید که آمریکا نمی‌تواند یک بیماری همه‌گیر (کرونا) را مدیریت کند و 30 میلیون انسان گرسنه امروز در آمریکا از سیستم‌های خیریه تغذیه می‌شوند و این قیافه بزرگ‌ترین قدرت جهانی است که برای نجات از این انزوا و عرض اندام سیاسی حکام رژیم‌های کوچک را با رژیم صهیونیستی آشتی می‌دهد تا نشان دهد آمریکا هنوز هست و این تمام آن هیبت و شکوهی است که می‌خواست همه دنیا را در تصرف سیاسی خود دربیاورد.

*{با بیان اینکه امروز وضعیت تحریم‌کننده از تحریم‌شونده بدتر است}: هیچ کس آرزو نمی‌کند که شهروند آمریکا باشد و هیچ کس به آمریکایی بودن خود افتخار نمی‌کند؛ چراکه در درون آمریکا مردم مرگ بر آمریکا می‌گویند و این شعار تا آنجا پیش رفته است و این یعنی نفوذ زبان‌های سیاسی انقلاب حتی در قلب سرزمینی که آمریکا نام دارد.

*{با بیان اینکه ما در فراز این نبرد قرار داریم}: اینجا جای صبر، استقامت، تمرکز و تلاش برای درهم شکستن این هجوم و تمرکز اقتصادی دشمن بر سرزمین ما است و ما قلب‌هایمان بهم پیوند خورده است و با قلب‌هایمان می‌جنگیم.

*{با تأکید بر این که امروز جنگ اقتصادی یک واقعیت انکارناپذیر است}: بدانید ما و دشمن بر روی دو خط موازی پیش می‌رویم و اگر ما مشکل اقتصادی داریم، دشمن هم به همین نسبت و بیش از ما این مشکل را دارند چراکه قدرت‌ها هرچه بزرگ‌تر باشند مسائل‌شان نیز بزرگ‌تر است.

*{با بیان این که انتظار داریم همه نهادهای حاکمیت به خصوص مجلس که طعم انقلاب می‌دهد شرایط را از لحاظ اقتصادی جنگی تلقی کنند}: مردم به آن امید بسته‌اند و تراکم و عصاره مردم است، پژواک کلام و بازتاب‌دهنده دردهای آنان است، حلال مشکلات آنان است و مجلس هم اختیارات ملت را در اختیار دارد.

* ما راه را از نظر نظامی بر دشمن بسته‌ایم و ظرفیت‌های غلبه بر او را در هر مقیاسی از جنگ فراهم کرده‌ایم و 40 سال است در فضای ذهن و در عالم خارج از ذهنمان بازی‌های جنگ قدرتمندی را با دشمن انجام داده‌ایم و گاهی در مقیاس‌های کوچک اراده تاکتیکی خود را به آنان تحمیل کرده‌ایم که بازتابی از اراده استراتژیک ملت در برابر دشمن است.

*{با تأکید بر این که راه‌های نظامی برای دشمن بسته است و جنگ اساسا منتفی است}: آنها (دشمنان) زاویه نفوذ اقتصادی و عملیات روانی را باز کرده‌اند و میدان جنگ نقطه مرکزی تلاش ما است و باید متمرکز شویم.

مجلس همانند قرارگاه عمل کند

*{خطاب به نمایندگان مجلس}: مثل یک قرارگاه عمل کنید، شبانه روز برای شکست دادن دشمن در این جنگ اقتصادی ظرفیت‌های عظیم کشور ما کافی است و فکر کنید هیچ کشوری جز ایران در جهان وجود ندارد آن وقت چگونه زندگی می‌کردید؟

* دشمن نه قادر و نه مایل است که مسائل ما به دست او حل شود، گفت: هرگز راه سعادت ما از درون تعامل با دشمن عبور نمی‌کند و هیچ دشمنی برای سعادت دشمن خود کاری نمی‌کند. غیض آمریکا دائمی است و ماهیت این نظام استکباری است، اگر با او هم آشتی کنیم باز هم ضربه می‌زند. ما را می‌شکند و اراده ما را از بین می‌برد.

*{با تأکید بر اینکه ما با اراده موفق هستیم خطاب به ملت ایران}: همه ملت ایران بداند تا ما اراده داریم و مصمم هستیم که بایستیم، می‌ایستیم و هر ملتی تا زمانی که قد امام خمینی(ره) نکند، شکسته نمی‌شود و داستان سازش یک فریب سیاسی است و همیشه از سوی قدرت‌های شیطانی این فریب سیاسی عامل سست‌سازی اراده ملت‌ها است و نباید ملت ایران در جغرافیای فریب دشمن عمل کند.

*{خطاب به نمایندگان مجلس}: محکم بایستید و مردم را برای ایستادن آماده کنید، مردم ما نیز آماده هستند، نمی‌گوییم مشکلی وجود ندارد. ما سختی‌ها را تحمل می‌کنیم ولی مشکلات قابل حل هستند و ما از فراز اراده دشمن عبور می‌کنیم؛ چراکه این راه ما است و راه دیگری وجود ندارد.

* در نظام جهانی امروز یا باید قوی و عزیز بود یا ضعیف بود و تسلیم. ما راه نخست را انتخاب کردیم. قدرت ساخته‌ایم و می‌سازیم و قوی عمل می‌کنیم و عزیز می‌مانیم. این تنها صفتی است که شایسته ملت ایران است.

طنین شعار مرگ بر آمریکا در صحن مجلس

نمایندگان مردم در مجلس پس از سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران، شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

به گزارش مهر در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و پس از سخنرانی سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، نمایندگان در حمایت از آرمان های انقلاب و  فرمانده کل سپاه، شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» ، «فرمانده دلاور حمایتت می کنیم»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست» و «فرمانده دلاور تشکر تشکر» را سر دادند.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1437675

برچسب‌ها