روحانی «زمین گرم» از چالش‌های ایفای نقش یک روحانی گفت

فارس نوشت: بازیگر سریال «زمین گرم» گفت: چالش زیادی با این نقش نداشتم چون از کودکی با روحانیون زندگی کردم و خودم نیز در خانواده مذهبی بزرگ شده ام .

«مسعود شریف» بازیگر نقش «حسین یار» سریال «زمین گرم»، درباره حضور خود در این سریال گفت: از ابتدا که برای بازی در این سریال به آقای نعمت اله معرفی شدم نمی دانستم که قرار است نقش یک روحانی را بازی کنم و اواسط کار که بود این را به من گفتند.

وی ادامه داد: سریال «زمین گرم» علاوه بر نکته های آموزشی که برای هر قشری دارد، روایت یک زندگی عادی از افرادی است که در اطراف ما قرار دارند و به همین خاطر است که مخاطبین بسیاری با این سریال ارتباط برقرار کردند.

شریف درباره دلیل انتخاب خود برای نقش «حسین یار» در این سریال نیز گفت: در کنار چهره و فیزیک ظاهری ام، قطعا بازی ام برای کارگردان مهم بوده است. حتی وقتی متوجه شدم آقای خمسه و اصغر همت و نادر فلاح در این کار حضور دارند خیلی خوشحال شدم.

این بازیگر درباره بزرگترین چالشی که با نقش یک روحانی داشته است، نیز گفت: حقیقتش این است که چالش زیادی با این نقش نداشتم چون از کودکی با روحانیون زندگی کردم و خودم نیز در خانواده مذهبی بزرگ شدم. حتی دوستان روحانی بسیاری دارم که خیلی ساده و بدون لباس و عمامه تردد می کنند.

بازیگر سریال «تفنگ سر پر» ضمن بیان اینکه اصالتا اهل گچساران است، ادامه داد: برای اینکه به این نقش نزدیک شوم با اینکه از کودکی نوع زندگی و رفتار این افراد برایم آشنا بود، اما جدی تر کار کردم و پیش یکی از این دوستان روحانی ام رفتم و تمرین های سختی انجام دادم. مثل شیوه راه رفتن،‌ نشستن، شیوه نماز خواندن و قرآن خواندشان را تمرین کردم. حتی سعی کردم قرآن را حفظ کنم و اینطور به نقشم نزدیک شدم.

شریف در ادامه نیز بیان داشت: به هر حال بازی کردن در نقش روحانی ها سختی های خود را دارد، به جهت اینکه شما به عنوان بازیگر در برابر این قصه تعهدی دارید و این عزیزان هم مثل همه اقشار جامعه زندگی می کنند.

این بازیگر درباره بازخوردهایی که از ایفای نقش حسین یار در این سریال دریافت کرده است، ‌نیز گفت: بیشتر بازخوردها تا الان مثبت بوده است و از بازخوردهای منفی هم نمی ترسیدم و تلاش کردم تا نقش روحانی را بازی کنم که زندگی عادی خود را دارد یعنی در واقع زندگی عادی یک روحانی را به نمایش گذاشتم. در فیلم نامه هم مخاطب حسین یار را خارج از جمع روستا و دوستانش نمی بیند.

بازیگر سریال «قفسی برای پرواز» درباره سکانس های مربوط به اذان گفتن روی بام مسجد نیز عنوان داشت: برای این سکانس هم با برخی دوستان روحانی ام مشورت کردم و تمرین کردم و اذان های بسیاری گوش دادم و سعی کردم اصول را رعایت کردم هر چند در کودکی نیز قاری قرآن بودم.

وی درباره حضور در این نقش در کارهای بعدی خود نیز گفت: قبل از اینکه زمین گرم پخش شود پیشنهاد بازی در نقش روحانی را داشتم اما قبول نکردم و از این به بعد هم اگر پیشنهادی باشد قبول نمی کنم و با اینکه توانایی این را دارم که روحانی های متفاوتی را به اجرا دربیاورم، اما در آینده می خواهم نقش متفاوتی را بازی کنم.

۲۵۸۲۵۸


 

کد خبر 1437813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =