کاهش ۵۶ درصدی پروازهای فرودگاه قشم در نیمه نخست امسال / رشد 20 درصدی جابجایی مسافر هوایی در شهریور

عضو هیئت مدیره و مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم از کاهش 56 درصدی پروازها و 59 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، غلامرضا دهقانی زاده با بیان این مطلب، اظهار کرد: از فروردین تا شهریورماه سال جاری در مجموع 910 نشست و برخاست در فرودگاه بین المللی قشم انجام پذیرفته است.
وی ادامه داد: در این مدت در مجموع 75 هزار 121 نفر مسافر از طریق فرودگاه بین المللی قشم اعزام و پذیرش شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (181 هزار 531 نفر) شاهد کاهش 59 درصدی این آمار هستیم.
مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم افزود: در نیمه نخست سال جاری همچنین شاهد کاهش 56 درصدی تعداد نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه بین المللی قشم بوده ایم.
به گفته دهقانی زاده؛ شهریور امسال نسبت به سال گذشته فرودگاه قشم در نشست و برخاست ۱۴ درصد کاهش داشته و این در حالی است که اعزام و پذیرش مسافر در همین زمان ۲۰ درصد افزایش یافته است.
به دلیل شیوع بیماری کرونا و تاثیر منفی آن بر صنعت هوایی و فرودگاهی، کل پروازهای فرودگاه بین المللی قشم و در اعزام و پذیرش مسافر  کاهش یافته است.

48

کد خبر 1437848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =