در این کشور احتمالا بیش از ۶۰میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند

ایسنا نوشت: مقامات بهداشتی در هند احتمال می‌دهند که تعداد واقعیِ مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور خیلی بیشتر از آمار رسمی بوده و بیش از ۶۳ میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

مقامات بهداشت و درمان در هند امروز (سه شنبه) اعلام کردند: احتمال دارد بیش از ۶۳ میلیون نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده باشند که این رقم حدود ۱۰ برابر بیش از آمار رسمی اعلام شده است.

نتایج یک بررسی ملی روی بیش از ۲۹ هزار نفر در ۷۰۰ روستا و منطقه در هند نشان داد از هر ۱۵ فرد بالای ۱۰ سال در بدن یک نفر آنتی بادی های کروناویروس وجود دارد. این تحقیق از اواسط ماه اوت تا اواسط ماه سپتامبر انجام گرفته است.

آزمایش آنتی بادی که به عنوان تست‌های سرولوژی شناخته می شود، وجود پروتئین هایی موسوم به آنتی بادی را در سیستم ایمنی بدن بررسی می کند و نشان می دهد فردی در معرض ویروس قرار گرفته است.

بر اساس آخرین سرشماری دولت هند در سال ۲۰۱۱ میلادی از ۱.۳ میلیارد شهروند هندی بیش از ۹۶۶ میلیون نفر ۱۰ ساله یا بالاتر هستند. اگر از هر ۱۵ نفر در این گروه سنی یک نفر به کروناویروس آلوده شده باشد در مجموع ۶۳.۷۸ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا هستند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، این در حالیست که طبق آخرین آمار رسمی بیش از ۶.۲ میلیون نفر در هند به کروناویروس آلوده شده و بیش از ۹۷ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1438171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =